• تاریخ: 2015-12-20
  • شناسه خبر: 11994
  • 594 بازدید

ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در هاله ای از ابهام و تاثیر آن بر انتخابات مجلس دهم

ارکین نیوز – علی : ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون در هاله ای از ابهام قرار گرفت و مجلس به ایجاد آن رای نداد. این خبری بود که بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی در شوکه کرد و اعتراضات فراوانی را در فض ...

ارکین نیوز – علی : ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون در هاله ای از ابهام قرار گرفت و مجلس به ایجاد آن رای نداد.
این خبری بود که بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی در شوکه کرد و اعتراضات فراوانی را در فضای مجازی به دنبال داشت.
مورد خطاب معترضین هم نیز نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به ویژه نمایند گان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و نماینده گنبد در مجلس بودند .
حتی گفته می شود متاسفانه نماینده مردم کردکوی ، گز ،گمیشان و ترکمن در مجلس شورای در جلسه رای گیری حضور نداشته و به منظور بررسی مشکلات شبکه بهداشت درمان شهرستان کردکوی و بیمارستان فوق تخصصی قلب در جلسه ای حضور داشتند .
کاربران فضای مجازی بارها و بارها مطالبی را در گروه های اجتماعی منتشر کردند و به نوعی از عدم توانایی نمایندگان در همراه کردن سایر نمایندگان با این طرح انتقاد کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه ۲۹ آذر با ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از جمله راه اندازی اینچه برون در استان گلستان مخالفت کردند.
خبرنگار ایرنا تلاش کرد در این رابطه نظر حمید رضا قالیباف مدیر پیگیری منطقه آزاد اینچه برون را برای فرجام طرح جویا شود که وی با ارایه توضیحاتی در جمع بندی موضوع گفت: نمایندگان معتقدند چون این لایحه به تضعیف درآمد دولت منجر می شود، لذا خلاف برنامه توسعه کشور است.
وی ابراز داشت: با این وجود اگر ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس دوباره درخواست بررسی این لایحه را بدهند، موضوع مجددا در دستور کار نمایندگان ملت قرار می گیرد.
وی در پاسخ به اینکه مجلس ماههای پایانی عمر خود را می گذراند و آیا این لایحه مجددا امکان رسیدگی در دوره نهم مجلس را خواهد داشت، گفت: این موضوع به اولویت بندی مجلس بستگی دارد.
عیسی امامی نماینده مردم گرگان و آق قلا در گفت و گو با سرو در این خصوص گفت: متاسفانه مجلس رای نداد و همراه ما نشد. البته بسیاری از نمایندگان موافق ما هم حضور نداشتند.
امامی همچنین گفته است تلاش می‌کنیم لایحه را به صحن بازگردانیم.
اما براساس تحلیل کارشناسان مسائل سیاسی و اجتماعی منطقه ، رد شدن لایحه ایجاد منطقه آزاد اینجه برون در مجلس می تواند در آستانه انتخابات بر آرای نمایندگان فعلی به ویژه در گرگان – آق قلا و گنبد تاثیرگذار باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست