• تاریخ: 2015-09-22
  • شناسه خبر: 8315
  • 1,712 بازدید

انتخابات و ضرورت انتخاب اصلح

ارکین نیوز- بی تفاوتی و فرار از قبول مسئولیت در بخشی از جامعه ما و به ویژه برخی جوانان دیده می شود به خصوص در مورد انتخابات ،به طوری که در مورد انتخاب کاندیدای اصلح برخی قصد ندارد به خود زحمت تصمیم گیری و تحلیل و پیگیری ...

ارکین نیوز- بی تفاوتی و فرار از قبول مسئولیت در بخشی از جامعه ما و به ویژه برخی جوانان دیده می شود به خصوص در مورد انتخابات ،به طوری که در مورد انتخاب کاندیدای اصلح برخی قصد ندارد به خود زحمت تصمیم گیری و تحلیل و پیگیری بدهند و زمانی که از آنها درباره انتخاب کاندیدا سوال می شود اصلی ترین دلیل آنها برای انتخاب این جمله است( فلانی آدم خوبی است) .
این دلیل در انتخابات شورا ها نیز در بخشی از جامعه وجود داشت و اکنون با نزدیک شدن به انتخابات مجلس نیز شاهد آن هستیم، البته به قولی تا زمانی که بدی افراد ثابت نشده، آدم خوبی هستند و ما منکر خوبی کسی نیستیم .
اما آیا این جمله( آدم خوبی است) برای یک نماینده مجلس و مسئول شدن کفایت می کند؟ شاید شرط لازم باشد اما شرط کافی نیز هست؟ آیا شخصی که مسئولیت سنگینی مثل نمایندگی مجلس را بر دوش خواهد کشید نیاز به ویژگی ها دیگری ندارد؟ شاخصه هایی مانند تخصص، توانمندی، سابقه مدیریت، سابقه سیاسی اجتماعی شفاف ، قدرت بیان و سخنوری، قدرت لابی، جسارت و پیگیری امور، درک صحیح از شرایط سیاسی اجتماعی امروز کشور و ویژگی های اجتماعی ، اقتصادی و.. منطقه و حرکت در مسیر جریانات سیاسی مشخص و داشتن چارچوب فکری منطقی و تعریف شده در مسائل سیاسی و…آیا نیازی نیست که فعالین ما مردم را به تامل در اینگونه ویژگی ها دعوت کنند؟ و این ویژگی ها و افراد را معرفی کنند؟
یا اینکه برای فرار از قبول مسئولیت و دشواری انتخاب، تحلیل ، بحث و پیگیری، کار خودمان را راحت کنیم و بگوییم (فلانی آدم خوبی است) وبرای اینکه دوست ، آشنا، همکار و فامیل و… از ما دلخور نشوند به همین روش بسنده کنیم!
متاسفانه این نگاه وجود دارد و فکر می کنم جای بحث و صحبت دارد.
گروه تلگرامی اولکه کوموش دپه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست