• تاریخ: 2015-08-13
  • شناسه خبر: 7052
  • 1,535 بازدید

انتخابات مجلس دهم شایسته سالاری را انتخاب کنیم

ارکین نیوز – وقتی بر تاریخچه انتخابات نگاه میکنیم نا خوداگاه یاد کاندیدا هایی می افتیم که برای سخنرانی و تبلیغات و ارائه برنامه هایشان به شهرو روستا می امدند یاد اون خودروهایی قرمز رنگ که در چهار راه اصلی شهرها و ر ...

ارکین نیوز – وقتی بر تاریخچه انتخابات نگاه میکنیم نا خوداگاه یاد کاندیدا هایی می افتیم که برای سخنرانی و تبلیغات و ارائه برنامه هایشان به شهرو روستا می امدند یاد اون خودروهایی قرمز رنگ که در چهار راه اصلی شهرها و روستاها به عنوان جایگاه سخنرانی پارک میشد به خیر .
واقعا چه شعارهایی که برای تسخیر افکار مردم بیان می نمودند . یاد اون کاندیدا هایی که وقتی ابراز احساسات مردم را میدیدن شعار میدادن تاکی پدران شصت ساله ما لباس کارگری به تن کنند تا کی باید جوانان ما دنبال شغل از این شهر به شهر بروند، مردم ساده وقتی حرف هایی از جنس خودشان را میشنیدن هورایی می کشیدن می گفتن این همون نماینده ای است که ما میخواهیم .اکنون که واقعیت ها را برسی میکنیم همان پدران شصت ساله ما هنوز هم لباس کارگری به تن دارند و دانشجوی فارغ التحصیل دنبال شغل مناسب میگردند .آخه چرا؟
یعنی اینقدر پست و مقام مهمه که باید از اعتماد مردم و ما جوانان باید سواستفاده بکنیم.بله, درک میکنیم و میدانیم که با نیت خدمت به جامعه پیش قدم میشوند و دستشان درد نکند و برای سلامتیشان دعا میکنیم. ولی به اعتقاد ما جوانان با برنامه ریزی اصولی و با اتحاد و همدلی و همفکری و همکاری همدیگر میتوان به پله های ترقی و رشد و توسعه و اشتغال منطقه رسید.

نمیدانیم چرابا مطرح نمودن آرای دریافتی از اعتماد مردم مثلا من بیست هزار رای آوردم یا بیست و هشت هزار رای آوردم یا نمیدانیم از فلان حزب هستیمو و غیره خواستار پست و مقام هستند.
به نظر ما جوانان, اگر واقعا به فکر پیشرفت و ایجاد اشتغال در منطقه هستند, اگر متحد میشدند و با همفکری و همکاری همدیگر متخصص ترین, متعهدترین , و با صداقت ترین فرد را گزینش بکنند, هم به نفع خودشان تمام خواهد شدو هم به نفع مردم و رونق اقتصادمنطقه و هم به نفع ایجاد اشتغال جوانان تمام خواهد شد.به نظر ما به جای اینکه از موقعیت مقام خود به منافع فردی و گروهی مثل دریافت تسهیلات کم بهره – کارخانه – پمپ بنزین و… بپردازند, یک خورده به فکر مردم و جوانان باشندو بر اساس عقل و منطق تصمیم بگیرند و سوابق کاری و اجرایی و مدیریتی و تخصص افراد را در نظر بگیرند.
بروند نگاه کنند که چه کسی لایق تر و شایسته تر است و بررسی بکنند که چه پروژه های ملی و منطقه ای در راستای ایجاد اشتغال در سرتاسر میهن عزیزمان ایران اسلامی انجام داده است .
بروند نگاه کنند که مدیریت کدام طرح ها و برنامه ها را بدست گرفته و انجام داده است.
ما از مسئولین و فعالین سیاسی منطقه خودمان خواستاریم که به خاطر ما جوانان بر اساس عقل و منطق و وجدان کاری و منافع مردم( نه منفعت فردی و گروهی ) تصمیم بگیرند. به جای اینکه آرای دریافتی از اعتماد مردم را به مسئولین بالا دست ارائه بدهند, تخصص و توانمندی و طرح و پروژه هایی که در راستای ایجاد اشتغال مدیریت و اجرا کردند را بیان بکنندواگر هم چنین تخصصی و سوابقی ندارند از متخصصین کارآمد حمایت بکنند.
اگر به وجدان خود مراجعه بکنند و منافع فردی و گروهی را فدای منفعت مردمی بکنند, متخصصین کارآمد و دلسوز بومی که هم اکنون نیز مدیریت پروژهای اشتغالزا را بدست گرفته اند بدون هیچ توقعی وجوددارند .
افراد متخصص و توانمند, قادرند از تمامی مهارتها و توانمندیهای خود استفاده بکنند و پذیرش مدیریت تخصصی دارندواگر افراد متخصص و توانمند, در جایگاه درست قرار بگیرند, بهره وری افزایش خواهد یافت. پس با اتحاد و همفکری وبر اساس عقل و منطق و واقعیات تصمیم بگیریم.
تقریبا شش ماه دیگه شور وهیجانات و تبلیغات مجلس دهم شروع خواهد شد, اما بایه تفاوت در نگرش مردم انهم اینکه مردم ما دیگر واقعیت ها را دوست دارند بشوند نه شعار هارا.
ما جوانان قصد هیچگونه جسارت به کسی نداریم , اینها نظرات و دیدگاههای ماست پس بیایید برای یکبار هم شده منفعت فردی و گروهی را فدای منفعت مردمی بکنید و با اتحاد و همفکری , از متخصص ترین , با تجربه ترین , دلسوزترین , با عملکرد و سوابق کاری درخشان ترین, با توانمندترین , پخته ترین , کارآمدترین و با صلاحیت ترین و شایسته ترین را برای نمایندگی مجلس دهم خود انتخاب و حمایت بکنیم.
پس بیایید در انتخاب وحمایت خود ,تخصص را در اولویت قرار دهیم و تا آنجا که امکان دارد افراد متخصص را به دلیل مسائل کوچک گروهی، حزبی و مشابه آن حذف نکنیم.
بیایید در تفکرات خود یک انقلاب ریشه ای به وجود آورده و برای یک بار هم که شده این عرف نامیمون تاریخی را در منطقه خودمان بشکنیم و حتی اگر لازم باشد با فدا کردن خود و گروه و جناح خویش شایسته سالاری را بنا نهیم چون این کار باید از یک جا شروع شود.
پس بیایید یک بار تاریخ شکنی کنیم و این جرقه رشد را به نام جمهوری اسلامی ثبت کنیم و اجازه ندهیم فرزندان ما در مورد ما همان فکر کنند که ما در مورد برخی گذشتگان می کنیم. تا زمانی که ما به باور سیاسی عبور از خویشتن نرسیم و همه چیز را برای خود بخواهیم این تاریخ برای ما و فرزندان ما تکرار خواهد شد.
بارخداوندا تو را به نعمت آزادی ات قسم می دهیم عبور از خویشتن را در نخبگان ما درونی و تعقل و تفکر را در سیاسیون ما به سمت منافع ملی و انصاف در عمل قرار بده.
http://shenakhtjelaliry.blogfa.com/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست