• تاریخ: 2016-06-20
  • شناسه خبر: 18720
  • 425 بازدید

امام جمعه آق قلا:زکات صرف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شود

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا گفت: بدهی افراد مستحق و نیازمندی که در زندان هستند بخصوص زندانیان جرایم غیر عمدی را می توان از طریق زکات پرداخت نمود. آخوند عبدالحی میرزاعلی با بیان این که زکات به کسانی باید پ ...

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا گفت: بدهی افراد مستحق و نیازمندی که در زندان هستند بخصوص زندانیان جرایم غیر عمدی را می توان از طریق زکات پرداخت نمود.

آخوند عبدالحی میرزاعلی با بیان این که زکات به کسانی باید پرداخت شود که مستحق و نیازمند هستند، افزود: در قرآن کریم آمده است که ‘زندانیان، مدیونین، ابن سیبل، افراد فقیر و عاملین زکات’ جزء مصارف زکات هستند.

وی اضافه کرد: بدهی برخی افراد که به دلایل مختلف همچون جرایم غیرعمدی و تصادفی در زندان بوده و مستحق و نیازمند هستند را می توان از محل زکات پرداخت کرد و زمینه آزادی آنان را فراهم نمود.
امام جمعه اهل سنت آق قلا به همه افراد دارای تمکن مالی در این زمینه توصیه کرد و گفت: پرداخت زکان یکی از واجبات دینی است و افرادی که تمکن مالی دارند یعنی دارای حد نصاب مال از پول و یا سایر اقلام هستند، باید زکات بدهند.

وی در خصوص تعاون و کمک به دیگران تاکید کرد که انسان ها برای کمک به یکدیگر و یاری مستمندان باید تلاش نمایند و قرآن کریم می فرماید ‘تعاون علی البر و تقوا’ باید تعاون و همکاری داشته باشیم و به یکدیگر مساعت نماییم.

آخوند میرزاعلی افزود: خواست قرآن کریم، پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) کمک به یکدیگر و دستگیری از نیازمندان است،همه مسلمانیم و باید به مشکلات همنوعان بخصوص مسلمین اهمیت بدهیم و برای حل آن اهتمام داشته باشیم.

وی همچنین با قدردانی از خدمات ستاد دیه گلستان اضافه کرد: چندین سال است که با مجموعه ستاد دیه استان آشنا بوده و شاهد تلاش آنان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و نیازمند هستیم و باید این تلاش ها با همکاری خیران و مردم استان ادامه یابد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا اضافه کرد که باید قدر نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب را بدانیم و آگاه باشیم تا زمانی که در کشتی انقلاب اسلامی ایران هستیم از گزند دشمنان و منافقین دور هستیم.

آق قلا در ۱۵کیلومتری شمال گرگان واقع است، بیشتر ساکنان این شهرستان را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.
ایرنا

  • گنبدی - 2016-06-20 در 5:53 ب.ظ

    حاج آخون اگر زکات را به زندانیان بدیم دراین بین به فقیرا چی بدیم با این بیکاری اینقدر فقیر داریم که از حد گذشتند !!!! یکبار هم شده توصیه به فقرا هم بکنید خواهشا !!

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست