• تاریخ: 2016-08-23
  • شناسه خبر: 20098
  • 330 بازدید

استاندار: طرح گردشگری جزیره آشوراده راهکار توسعه پایدار گلستان است

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده به عنوان یکی از مصوبات سفر هیات دولت به گلستان، مطالبه جدی مردم و یکی از راهکارهای رسیدن استان به توسعه پایدار است. حسن صادقلو روز سه شنبه در گردهمایی مد ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده به عنوان یکی از مصوبات سفر هیات دولت به گلستان، مطالبه جدی مردم و یکی از راهکارهای رسیدن استان به توسعه پایدار است.

حسن صادقلو روز سه شنبه در گردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست استان های کشور در گرگان اظهار کرد: مطالعات اجرای این طرح با رعایت تمام ملاحظات زیست محیطی به پایان رسیده است و هم اینک چشم انتظار اقدامات عملی دولت در آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.

وی بیان کرد: اگر چه برخی سازمان های مردم نهاد با توجیهات غیرعلمی می خواهند مانع اجرای این طرح به بهانه تخریب محیط زیست شوند، اما این اعتراضات غیرعلمی و فاقد توجیه کارشناسانه است.

استاندار گلستان افزود: اجرای این گونه طرح ها در دنیا و در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته با رعایت همه جوانب و قوانین مرتبط با حفظ محیط زیست، امری عادی بوده و لازم است با الگوبرداری از آن ، رسیدن به توسعه را فدای هیاهوهای کاذب نکنیم.

صادقلو همچنین ادامه داد: یکی از آسیب های جدی عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست کشور، تخریب بی رویه جنگل ها در نتیجه استفاده از ناوگان های بهره برداری قدیمی است که بهتر بوده تا زمان اصلاح این مشکل ، بهره برداری از جنگل های شمال کشور متوقف شود.

وی اجرای جاده کنار گذر پارک ملی گلستان را یک ضرورت مهم در جلوگیری از نابودی این عرصه مهم و ارزشمند طبیعی دانست و گفت: با هماهنگی و همراهی وزیر راه و شهرسازی، اجرای این طرح در مرحله برگزاری مناقصه است که امیدواریم در آینده نزدیک ، شاهد آغاز عملیات ساخت آن باشیم.

آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر است، اجرای طرح گردشگری در بخشی از این جزیره در سفر سال ۹۳ هیات دولت به گلستان مصوب شده است.

گردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست استان های کشور از صبح امروز در گرگان آغاز و تا چهارم شهریور ادامه دارد، روز سوم این همایش به بازدید از خلیج گرگان اختصاص دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست