• تاریخ: 2015-09-24
  • شناسه خبر: 8377
  • 1,155 بازدید

استاندار در آق قلا:عید قربان یکی از خدایی ترین تاریخچه های بشریت است

ارکین نیوز-استاندار گلستان صبح امروز پنج شنبه مورخ۹۴/۷/۲با حضور در جمع نمازگزاران شهر آق قلا در نماز عید سعید قربان این شهر شرکت نمود. الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان،علی اکبر قجری معاون فرماندار،حاج آخوند میرزاعلی امام ج ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان صبح امروز پنج شنبه مورخ۹۴/۷/۲با حضور در جمع نمازگزاران شهر آق قلا در نماز عید سعید قربان این شهر شرکت نمود.
الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان،علی اکبر قجری معاون فرماندار،حاج آخوند میرزاعلی امام جمعه شهرآق قلا،بخشداران مرکزی و وشمگیر،فرماندهی انتظامی شهرستان و مدیران دستگاههای اجرایی ایشان را همراهی نمودند.

استاندار گلستان ضمن تبریک عید سعید قربان اظهار داشت:علیرغم مشکلات بزرگ اقتصادی که در پیش روی دولت وجود دارد اما توانستیم با همدلی و همزبانی ظرفیت های بزرگی را در صحنه ایجاد کنیم،خارج از آثار کلامی که در استان می باشد در طول ۲ سالی که در خدمت مردم استان بوده ام قریب بر ۵۰۰۰ پروژه عمرانی،اقتصادی و اشتغالزایی را افتتاح کرده ایم و برای هر کدام از این پروژه ها نشانه ای وجود دارد و مردم می توانند خدمت و تلاشهای صادقانه دولت تدبیرو امید در راستای ثبات اقتصادی و حفظ آرامش در جامعه را راستی آزمایی نمایند.

استاندار گلستان در ادامه به فلسفه الهی عید قربان اشاره داشته و افزود:عید قربان یکی از شعائر الهی است از این جهت که بنیانگذاری الهی داشته و خداوند بر آن حکم فرموده و اتفاق افتاده است.یکی از خدایی ترین تاریخچه های بشریت همین عید قربان است از این جهت آن را عید بزرگ می خوانند زیرا یک اقدام الهی است و قابل توجه و مورد تقدیر است.ما قربان را به تمام راههایی که باعث می شود انسان به قرب الهی نزدیک تر شود می دانیم.اسلام نیز به درجه ای که انسان بتواند در نیت و اقدام خویش نزدیک به خداوند قرار گیرد را قرب و قربانی میداند.
1443080742_img_2102
ایشان در ادامه تصریح نمود:اما اصل مساله این است هر روز اگر به خاطر قرب الهی شکل بگیرد آنروز قربان اتفاق افتاده است ،که این از زمان خلقت آدم شروع شده همانطوری که در آیه ۲۷ سوره مائده به آن اشاره شده است که خداوند به آدم دستوری می دهد برای قرب الهی نذری کند.هابیل در جبهه حق و قابیل در جبهه باطل سرمنشاءی جز رضای ذات اقدس الهی و جز قبولی عمل چیز دیگری نیست.اما چون در فرازهای تاریخی،اقدام حضرت ابراهیم(ع)بزرگترین اقدام در عالم بشریت بوده است از آن به عنوان نماد قرب و قربانی یاد می شود چرا که با تمام وجود تمام عرصه ای را که داشته بود در طبق اخلاص برای خداوند قرار داد.عید قربان بنیان نهاد شده تا ما بتوانیم ابراهیم وار و با تمام خلوص در راه الهی قدم برداشته ودر زندگی به ان عمل کنیم.
1443080763_img_2125
بالاترین مقام اجرایی دولت در استان گلستان اشاره ای به منطقه آزاد تجاری اینچه برون داشته و بیان داشت:امروز به فضل الهی و تلاش خدمتگزاران مردم،تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری اینچه برون در راه بهارستان است که با تصویب ان توسط مجلس محترم شورای اسلامی تحول بزرگی در منطقه به ویژه شهرستان آق قلا به وجود خواهد آمد،نماینده ای از شورای عالی مناطق آزاد در استان اقدامات اولیه را پیگیری نموده و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح سرفصل مهمی در استان گلستان گشوده شود.
نماینده عالی دولت در استان استقرار دکل حفاری در منطقه صوفیکم را به عنوان عیدی دولتمردان تدبیر و امید به مردم شهرستان عنوان داشت و اظهار داشت:با پیگیری های مجدانه در آینده ای نزدیک ،دکل های حفاری استخراج گاز در منطقه صوفیکم نصب خواهد شد و امیدواریم با استخراج گاز طبیعی و تبدیل آن به پلی پروپیلن گام ارزنده ای در بحث توسعه شهرک پتروپالایش برداشته شود که در این خصوص موافقت نامه و انتخاب سرمایه گذار انجام گرفته و اقدامات اولیه برای انجام آن که یکی از زیرساختهای مهم صادرات است برداشته شده است.
1443080880_img_21631443080927_img_2209
دکتر صادقلو همچنین به ایجاد کارخانه فولاد و توسعه تنها کارخانه ید در منطقه و کشور اشاره داشته و افزود:طرح کارخانه فولاد به میزان ۲ میلیون تن در شهرستان آق قلا در مرحله صدور مجوز ساخت آن در حال انجام است و همچنین با گسترش طرح توسعه ای تنها کارخانه ید که باعث ایجاد تجارت جهانی گردیده است تحول شگرفی در منطقه صورت خواهد گرفت.

استاندار گلستان سخنان خود در بین نمازگزاران را اینگونه به اتمام رسانید:افتخارم این است اگر گامی برای مردم برداشته شود بهترین خدمت برای ما و توشه آخرت است/سایت فرمانداری آق قلا
1443080842_img_2157
1443080898_img_2154
1443080763_img_2100

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست