• تاریخ: 2016-05-20
  • شناسه خبر: 17788
  • 538 بازدید

استاندارگلستان:مختوم قلی فراغی منادی وحدت است

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: مختوم‌قلی فراغی در اشعارش همواره بر وحدت بین مسلمانان تاکید دارد و احترام به اهل بیت(ع) مهم‌ترین ویژگی‌ اشعار وی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراوه‌تپه، حسن صادقلو ظهر امروز در مراسم بز ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: مختوم‌قلی فراغی در اشعارش همواره بر وحدت بین مسلمانان تاکید دارد و احترام به اهل بیت(ع) مهم‌ترین ویژگی‌ اشعار وی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراوه‌تپه، حسن صادقلو ظهر امروز در مراسم بزرگداشت دویست و هشتاد و سومین سالگرد تولد “مختوم‌قلی فراغی” شاعر ایرانی ترکمن که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: مختوم قلی فراغی شخصیت بزرگی فرهنگی در بین مردم ایران اسلامی است و به عبارتی فردوسی ترکمن است. مختوم‌قلی فراغی با اشعار خود درباره اهل بیت(ع) ندای بزرگ هنجارهای فرهنگی را در قالب اشعار طنین‌انداز کرد.

استاندار گلستان با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات تصریح کرد: مردم استان در انتخابات اخیر حضوری ۸۰٫۳۹ درصدی داشتند و به عنوان نخستین استان معرفی شد.

صادقلو گفت: استان گلستان، ایرانی کوچک از رنگین کمان اقوام است، این حضور و حرکت‌ها همان ایجاد همگرائی بین اقوام است. خوشبختانه در این انتخابات اخیر در گلستان ۳ نفر از نمایندگان استان از قوم ترکمن انتخاب شدند.

فرماندار مراوه‌تپه نیز در این مراسم گفت: مردم شهرستان مراوه‌تپه با بیش از ۶۰هزار نفر جمعیت با وحدت و امنیت در کنار هم زندگی می‌کنند و برای توسعه این شهرستان طرح‌های آبرسانی، گازرسانی و زیرساخت‌ها در حال اجرا است.

اسماعیل تاجی گفت: مراوه‌تپه پس از شهرستان‌های گرگان و گنبدکاووس سومین شهرستان استان گلستان در تخصیص اعتبارات است. پروژه های آبرسانی با پیشرفت ۷۵ درصد در این شهرستان در حال اجراست که تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی در این شهرستان ۸۰ درصد پیشرفت دارد و تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست