• تاریخ: 2015-10-20
  • شناسه خبر: 9554
  • 886 بازدید

اردوی یکروزه زیست محیطی مشاوران جوان شهرستان آق قلا برگزار گردید

ارکین نیوز-هسته مرکزی مشاوران جوان شهرستان آق قلا در اردوی یکروزه زیست محیطی که به همت مشاور جوان فرماندار برگزار گردید شرکت نمودند. الیاس هیوه چی در حاشیه بازدید مشاوران جوان از تالاب اینچه با تاکید بر اهمیت توجه جوانان ...

ارکین نیوز-هسته مرکزی مشاوران جوان شهرستان آق قلا در اردوی یکروزه زیست محیطی که به همت مشاور جوان فرماندار برگزار گردید شرکت نمودند.

الیاس هیوه چی در حاشیه بازدید مشاوران جوان از تالاب اینچه با تاکید بر اهمیت توجه جوانان به فعالیتهای زیست محیطی گفت: موضوع محیط زیست موضوع مجردی نیست و عوامل دیگر زیست محیطی هم دخیل می شود که این عوامل زمینه ساز ارتباط جوانان با ارگانهای دیگر شده و موجبات کسب تجربه در جوانان را فراهم می آورد.

فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه افزود: البته برای جوانان پویا و پرسشگر لازم است که با شناخت منطقه ، پتانسیل ها ، ظرفیتها ، کاستی ها ونقاط قوت پیشنهادات را در جهت ارتقاء بخشیدن منطقه در نشست های خود مطرح نمایند تا با طرح در جلسات حوزه مشاوران جوان حمایتهای لازم در جهت اجرا صورت گیرد .
این مقام مسئول با تقدیر از تانی کاظمی پور مشاور فرماندار در امور جوانان اظهار داشت:بعد مهم در حوزه محیط زیست که جوانان باید به آن توجه ویژه داشته باشند مقوله فرهنگ سازی است و لازم است هم در حوزه تئوری و هم در حوزه عمل ، از جمله اجرای برنامه های نمادین زمینه هوشیاری ذهنی و تغییر دیدگاه با ایجاد سوال را فراهم آورند .
1445325189_img_9236
وی ادامه داد :بعد عمده دیگر هم تزریق افکار است که شما می توانید در قالب تشکیل تیم ها و گروههای مختلف در بین اقشار مختلف جامعه با استفاده از شیوه های تاثیرگذار بستر تغییر دیدگاه و انتقال تجربیات را فراهم سازید .

ایشان خاطر نشان کرد :هر پیشرفتی نقطه شروعی دارد ، گروههاو کمیته های مختلف حوزه مشاوران می توانند نقطه شروعی برای تحولاتی بزرگ در شهرستان باشند بنابراین برای سالم نگه داشتن محیط ریست و جامعه اصلاح فکر و تغییر رفتار را از خودتان شروع کنید ودر راستای ارتقاء و توسعه فعالیت های خلاقانه و سالم همتی جمعی داشته باشید .
1445325158_img_9313
تانی کاظمی پور مشاور فرماندار شهرستان آق قلا در امور جوانان با تقدیر ویژه از فرماندار و معاون فرمانداری گفت: انشاا… با سازماندهی گروهها و کمیته ها برنامه های خوبی را در آینده با همکاری مسئولین امر برای جوانان خواهیم داشت.

وی به شمه ای از کارهای انجام شده در این مسئولیت یکماهه خود اشاره کرد و افزود:نشست و برنامه ریزی وپاکسازی خیابان خرمشهر با حضور فرماندار و معاون فرمانداری،شهردار و شورای اسلامی شهر آق قلا،انجمن قلعه سفید، گروههای مردم نهاد از جمله آق قلا جه خبره و جمعی از علاقه مندان محیط زیست می باشد.

مشاور جوان فرماندار نشست با بخشدارآق قلا و برنامه ریزی جهت پاکسازی روستای صحنه سفلی بعنوان روستای پایلوت،بازدید از سایت بازیافت و زباله،بازدید از مرز گمرک،بازدید ار دریاچه اینچه و برگزاری کلاس امداد و نجات برای جوانان مشاور توسط هلال احمر را نیز از جمله برنامه های انجام شده دیگر در این مدت مسئولیت یکماهه خود عنوان نمود.
1445325163_img_9286

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست