• تاریخ: 2016-10-07
  • شناسه خبر: 20832
  • 281 بازدید

اختصاص بیش از ۶۰ درصد اعتبارات گلستان به توسعه روستاها

ارکین نیوز- مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان گفت: بیش از ۶۰ درصد اعتبارات امسال استان به توسعه روستاها اختصاص دارد. به گزارش ارکین نیوز،علی نصیبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: ...

ارکین نیوز- مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان گفت: بیش از ۶۰ درصد اعتبارات امسال استان به توسعه روستاها اختصاص دارد.

به گزارش ارکین نیوز،علی نصیبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: اختصاص این درصد بالا از اعتبارات گلستان به مناطق روستایی استان نشان از توجه جدی دولت و به تبع آن مسئولان ارشد استانی به توسعه روستاها دارد.

وی با بیان اینکه دست کم ۴۹ درصد جمعیت گلستان معادل ۷۸۹ هزار نفر در روستاهای استان سکونت دارند، ابراز داشت: گلستان جزو استان های برتر کشور در پوشش جمعیت مناطق روستایی به شمار می رود لذا ضرورت دارد همه دستگاه های مرتبط فعالیت گسترده خود را به منظور توسعه این مناطق انجام دهند.

وی افزود: در همین ارتباط دفتر امور روستایی استانداری وظیفه نظارت بر فعالیت دستگاه ها را دارد که برای گسترش فعالیت ها و شتاب در توسعه روستا، سه رویکرد توسعه عمرانی، اقتصادی و فرهنگی -اجتماعی را برنامه ریزی کرده است.

نصیبی با بیان این که امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده و تاکید مسئولان ارشد استان تاکید بر توجه به اقتصاد روستایی است، گفت: باید از بسته حمایتی شامل ارایه تسهیلات بانکی ارزان قیمت معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در شتاب به توسعه پایدار روستاهای استان گلستان نهایت بهره را برد.

وی با گرامی داشت ۱۵ مهر روز ملی روستا گفت: با در نظر گرفتن ۶۱ دهیاری گلستان که فعالیت خود به تازگی آغاز کرده اند، اکنون ۸۹۰ دهیاری در مناطق روستایی استان فعال هستند.

به گزارش ایرنا مطابق برخی آمار در استان گلستان یک هزار و ۱۰۰ روستا و آبادی وجود دارد که برخی از آنها زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

گلستان با یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت در گستره ۱۴ شهرستان ؛ استانی روستامحور با اقتصاد مبتنی بر کشاورزی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست