• تاریخ: 2017-02-17
  • شناسه خبر: 22344
  • 541 بازدید

اخبار گوناگون انتخابات در ترکمن صحرا

ارکین نیوز-با نزدیک شدن به ایام ثبت نام کاندیداهای شورای شهر ها و روستاها ؛ نامزدهای احتمالی باید برای دریافت سوء پیشینه اقدام نمایند چون فرایند دریافت ان حدود یک هفته بطول می انجامد . در ادامه گمانه زنی های انتخاباتی در ...

ارکین نیوز-با نزدیک شدن به ایام ثبت نام کاندیداهای شورای شهر ها و روستاها ؛ نامزدهای احتمالی باید برای دریافت سوء پیشینه اقدام نمایند چون فرایند دریافت ان حدود یک هفته بطول می انجامد .

در ادامه گمانه زنی های انتخاباتی در شهر اق قلا علاوه بر اعلام حضور ۹۰در صد اعضای فعلی شورای شهر ؛ حدود سی نفر نیز برای ثبت نام اعلام امادگی کرده اند.

در شهر اق قلا برخی کاندیداها از هم اکنون نشستهای انتخاباتی خود را به صورت شبانه و در محلات مختلف شهر اغاز نموده اند . در موردی هم یکی از کاندیداهای احتمالی چند شب پیش در یکی از محلات با مراجعه به درب منازل درخواست واریز رای به نام خود را نموده است .

جالبترین نکته اینکه مردان کت شلوار پوش در مناسبتهای گوناگون در سطح شهر افزایش یافته است برخی از این افراد نیز در گروههای سه الی چهار نفره با مردم احوال پرسی گرمی می کنند .

در گنبد نیز کم و بیش این رویه وجود دارد ؛ اما بحث اصلی روی چیدمان یاشولی ها متمرکز شده است ؛ یاشولی های سابق هنوز به انسجام نرسیده اند و حرف حدیثهای فراوانی در این مورد وجود دارد . ظهور گروههای نوین یاشولی در گنبد و اختلافات این گروهها با یکدیگر ؛ فعالیت را مشکل ساخته است . هفته های اینده خصوصا اوایل سال اینده سرنوشت ساز خواهد بود . در این زمینه خلاء مرحوم نقدی گل چشمه به شدت احساس می شود.

ترکمنان ساکن مرکز استان نیز امسال برنا مه هایی برای ورود به شورای شهر گرگان دارند ؛ رای این گروه در شهر گرگان قابل ملاحظه و چشم گیر است . در این مورد شنیده می شود اصلاح طلبان گرگان در لیست خود از ترکمنها نیز استفاده خواهند کرد .

بلاخره اینکه شنیده می شود اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا های شهرستان اق قلا که چندی پیش از سوی دفتر تربتی نژاد معرفی شده بودند از سوی مسئولین شهرستان مورد موافقت قرار نگرفته است و این افراد تغییر پیدا می کنند .

اما در مورد انتخابا ت ریاست جمهوری نیز بنظر می رسد نیرهای اصلاح طلب به روی حسن روحانی اتفاق نظر دارند . ولی در مورد مسئولیت ستاد وی در استان سه گروه در حال رقابت هستند . میر اییز ؛ قوانلو و دراز گیسو سه گزینه جدی این موضو ع هستند . اما دراین بین ترکمنها نیز در دیدار اخیر خود با دکتر بانک ؛ ستاد مستقلی را در خواست نموده اند.

پنج شنبه هفته گذشته اولین نشست مجمع جبهه متحد همدلان صحرا برای توسعه گلستا ن با حضور صد نفر از اقصی نقاط استان در اق قلا تشکیل گردیده و اعضای شورای مرکزی این مجمع در شرف تاسیس مشخص شدند. بنابر گزارشهای دریافتی ازارمحمد سارلی ؛ عبدالغفار رادمهر ؛ فریدون هیوه چی ؛ قربان محمد محمدی ؛ عبدالحلیم باباپور ؛ نور محمد محمدی ؛ مرا قربانی و جلیل طاطاری ؛ عبدالعارف شجاعی و خانم چوگان انتخاب شدند.

اما بندر ترکمن سیاسی ترین شهر ترکمن نشین هم حال و هوای خاصی دارد ؛ در فضای مجازی خصوصا تلگرام بحثهای داغی صورت می پذیرد . منتشر شدن لیست ۱۰۰نفره داوطلبان نامزدی شورای شهر حکایت از ان دارد که دراین دوره از انتخابات با توجه تعداد زیاد کاندیداها ؛ زحمات کارگران شهرداری برای پاکسازی دیوار ها در ایام انتخابات چند برابر خواهد بود.
الکامیز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست