• تاریخ: 2016-11-15
  • شناسه خبر: 21391
  • 276 بازدید

آیت ا….نورمفیدی:شهدا سرمایه‎های بزرگی بودند که مورد لطف و رحمت ویژه خداوند هستند

ازکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه ۱۵ درصد شهدای استان گلستان از اهل تسنن این استان هستند، گفت: شهدا سرمایه‎های بزرگی بوده و شهدا مورد لطف و رحمت ویژه خداوند متعال هستند. آیت الله سید کاظم نور مفید ...

ازکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه ۱۵ درصد شهدای استان گلستان از اهل تسنن این استان هستند، گفت: شهدا سرمایه‎های بزرگی بوده و شهدا مورد لطف و رحمت ویژه خداوند متعال هستند.

آیت الله سید کاظم نور مفیدی امشب در یادواره سرداران و ۴ هزار شهید استان گلستان با عنوان یادواره “لاله‎های استان گلستان” در باغ موزه دفاع مقدس در تهران اظهار داشت: از همه مهمانانی که دعوت این محفل نورانی و معنوی و تجلیل از شهدا را پذیرفتند قدردانی می‎کنم و امیدواریم که خداوند متعال ارواح طیبه شهدا را در عالم برزخم دعاگوی ما بکند.

وی با بیان اینکه شهدا گیر منیت و هوای نفس دنیا نبودند، افزود: ما باید ببینیم چه بر سر این کشور آمده و از کجا به کجا رسیدیم و قدر آن را بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: از روزی که انقلاب کردیم انقلاب ما با فراز و نشیب‎های زیادی رو به رو بود و این کشور در طول تاریخ خود مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت و خیلی جاها رسید اما تند بادها باز این کشور را به وادیه مشکلات انداخت است.

نورمفیدی با بیان اینکه خون شهدا انقلاب اسلام را زنده نگاه داشته، اظهار داشت: شهدای ما به دام هوای نفس نیفتادن و از هوای نفس نجات پیدا کرده بودند و انسانی که از گرفتاری هوای نفس خود را بتوانتد نجات بدهد جوانمرد خواهد بود.

وی اظهار داشت: ما انقلاب اسلامی را آسانی به دست نیاوردیم و سرمایه زیادی در این مسیر گذاشتیم که باید به شهدای دانشگاهی، روحانی و اقشار مختلف مردم اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه ۱۵ درصد شهدای استان گلستان از اهل تسنن این استان هستند، افزود: شهدا سرمایه‎های بزرگی هستند که اگر نسبت به آن غفلت کنیم نفرین شهدا ما را خواهد گرفت.

نورمفیدی با بیان اینکه امروز در این کشور جای درگیری نیست، تاکید کرد: وقتی به تاریخی این کشور نگاه می‎کنم می‎بینیم وقتی می‎خواست به جای برسیم اختلافات ما را به چاه ویرانی انداخته است.

وی با بیان اینکه گفتمان و گفت‌و‎گو امری بسیار پسندیده و سبب پشرفت جامعه می‎شود، اظهار داشت: از تعبیر امام صادق (ع) ما ۲ نوع مومن داریم یک دسته مومنانی هستند که با پیمانی که با خدا بستند صادق هستند و به شرط بندگی خدا عمل کردند که این مومنان صادق نه حول و حراس‎های دنیا و بالا پایین شدن‎ها و شرایط زندگی تغییری در آنها ایجاد می‎کند و نه ترس و وحشتی در آنها پیدا می‎شود.

نورمفیدی با بیان اینکه این گونه از مومنان فردای روز قیامت شفاعت کننده خواهند بود، گفت: این افرادی که راست قامت و مستحکم در مسیر بندگی ایستادند شفاعت کننده روز قیامت خواهند بود.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) می‎فرمایند «برخی مومنان مثل خوشه گندم می‎مانند خیلی ظریف و لطیف هستند و هنگامی که طوفان می‎شود به این طرف و آن طرف می‎روند و بعد از اینکه طوفان از بین می‎رود ثابت می‎شوند» تاکید کرد: اینها کسانی هستند که هم احوال دنیا و هم گرفتاری‎های قیامت اذیتشان خواهد کرد و در روز قیامت نیاز به شفاعت دارند و نمی‎توانند از کسی شفاعت بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان یادآور شد: همه ما باید آن چیزی که مقام معظم رهبری به عنوان راهبرد این انقلاب مطرح می‎کند با صمیم قلب بپذیریم و به آن عمل کنیم/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست