• تاریخ: 2015-12-18
  • شناسه خبر: 11906
  • 554 بازدید

آیت ا.. نورمفیدی:حضور شیعه و سنی در مراسم شهدای اهل سنت جلوه ای از وحدت است

ارکین نیوز- یادواره ۷۰۰ شهید اهل سنت استان های گلستان، گیلان و مازندران صبح پنجشنبه، با حضور حجت الاسلام شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگان، نماینده ولی فقیه در استان گلستان، استاندار گلستان ...

ارکین نیوز- یادواره ۷۰۰ شهید اهل سنت استان های گلستان، گیلان و مازندران صبح پنجشنبه، با حضور حجت الاسلام شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگان، نماینده ولی فقیه در استان گلستان، استاندار گلستان و خاندان شاهد و ایثارگر اهل سنت استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد.

بر اساس این گزارش نماینده ولی فقیه در گلستان دراین مراسم گفت: امروز دشمن دامی بزرگ برای مسلمانان پهن کرده و شیعه و سنی باید مراقب باشیم در دام آنها گرفتار نشویم.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: حضور شیعه و سنی در اینگونه از مراسم، جلوه وحدتی است که براستان حاکم است.

وی با بیان اینکه عده ای به دنبال از بین بردن این وحدت هستند، افزود: از همان اوایل انقلاب عده ای به دنبال از بین بردن این وحدت بوده و هستند اما تاکنون موفق نشدند این همدلی و همزبانی را خدشه دار کنند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: واقعیت اینست که دشمنان قسم خورده ما، دام بزرگی برای مسلمانان پهن کرده اند و ما وظیفه داریم که نشان دهیم امتی بیدار و آگاه هستیم و در دام دشمنان نمی افتیم.

وی با اشاره به جنایت وهابی ها و تکفیری ها تصریح کرد: امروز عده ای به نام اسلام جنایت می کنند، مردم را سر می برند و به کوچک و بزرگ و حتی طفل شیرخواره هم رحم نمی کنند، امروز شیعه و سنی باید از این جنایت ها تبری بجویند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: امروز مهمترین وظیفه مسلمانان شناختن دام دشمنان و شیاطین و گرفتار نشدن در آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب ایران صرفا انقلاب شیعی نیست، عنوان کرد: این انقلاب از همان روز نخست، به نام اسلام بوده و شعار استقلال، آزادی و انقلاب اسلامی بوده و هست.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: ایران اسلامی در سخت ترین و حساس ترین مقاطع کشور از جمله موضوع برجام بر اساس و اصول انقلاب اسلامی تاکید داشته است.

وی گفت: یکی از مهمترین اصول ما دفاع از مظلومان جهان در سرزمین های اسلامی است و ایران تنها کشوری است که از انقلاب ملت مظلوم فلسطین حمایت می کند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه همه مسلمانان زیرپرچم انقلاب اسلامی قدار دارند، جنایت و قتل عام مسلمانان در کشور نیجریه را محکوم کرد و افزود: همه مسلمانان باید در مقابل این فجایع و جنایت ها فریاد خود را بلند کنند و دشمنان بدانند که مسلمانان، شیعه و سنی در کنار هم قرار دارند.

نخستین یادواره شهدای اهل سنت شمال کشور با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و تقویت وحدت بین شیعه و سنی به میزبانی استان گلستان برگزار می شود.اهل سنت استان های شمالی کشور ۷۰۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده اند که از این میان گلستان ۵۲۰ شهید، گیلان ۱۶۵ شهید و مازندران ۱۵ شهید اهل سنت دارد.معاون رئیس جمهور که شامگاه چهارشنبه وارد گرگان شد پیش از حضور در این نشست به مقام شهدای گلستان ادای احترام کرد/روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست