• تاریخ: 2016-02-22
  • شناسه خبر: 15075
  • 788 بازدید

آیت ا..نورمفیدی:به خاطر تصویب نشدن منطقه آزاد از نمایندگان مجلس گله دارم

ارکین نیوز-حماسه حضور امشب در کلاله رقم خورد و حضرت آیت الله نورمفیدی با استقبال گرم مردم شیعه و سنی شهرستان کلاله وارد این شهر شد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله س ...

ارکین نیوز-حماسه حضور امشب در کلاله رقم خورد و حضرت آیت الله نورمفیدی با استقبال گرم مردم شیعه و سنی شهرستان کلاله وارد این شهر شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در همایش حماسه حضور که امشب در مسجد جامع شهرستان کلاله برگزاری شد، امنیت را نعمت بزرگی برای کشور دانست و گفت: درحالی که ما اینجا جمع شده ایم، در بسیاری از کشورهای مسلمان جنگ و خون ریزی است.نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: با وجود رسول خدا (ص) شرک تبدیل به ایمان و تاریکی تبدیل به نور شد.

وی مهمترن سرمایه انسان را عمر دانست و گفت: اگر سرمایه هدر برود و خوب از آن استفاده نشود، زندگی او از بین رفته است. همه انسان ها در ضرر هستند مگر آن هایی که اول ایمان به خدا داشته باشند، عمل صالح انجام دهند، یکدیگر را به عمل حق سفارش کنند و به فکر آخرت خود باشند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: باید برای آخرت خود سرمایه جمع کرد اما آیا ماشین و حساب بانکی سرمایه است؟

امام جمعه گرگان با بیان این که گلستان مشکلات زیادی دارد، بیان کرد: توقع است که مشکلات را برطرف کرد. پیش من که می آیند توقع دارند من مشکل آن ها را حل کنم. نمی خواهم لاپوشانی کنم ولی حل مشکل بیکاری جوان ما فقط یک راه دارد و آن رشد و رونق تولید است.
zyw81
نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: کشاورزی ما باید از این وضعیت درآید. کارخانجات ما هر روز یکی یکی تعطیل می شوند. گردگشری هم هیچ خیری برای ما نداشته است در حالی که بسیاری از کشورها تمام بودجه خود را از گردشگری تامین می کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید جمعیتی که از استان رد می شوند را نگه داشت و صنایع دستی و جاذبه های خود را به آن ها نشان داد. بالاخره این چرخ اقتصاد را باید چرخاند. من دائم به مسئولان می گویم برای استان سرمایه گذار بیاورید.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری که معتقد است آشوراده می تواند کلید توسعه گلستان باشد، گفت: ۱۲ سال است که درباره آشوراده پیگیر هستم. رئیس جمهور پارسال هم وعده داد ولی باز کارشکنی شد.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: از نمایندگان مجلس درباره تصویب نشدن منطقه آزاد گله دارم. ما منطقه محرومی هستیم و این طرح می توانست به ما کمک کند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: گردشگری می تواند تحولی زیادی در استان ایجاد کند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: کلاله ۱۴۶ شهید، ۳۴۰ جانباز و ۸۹ آزاده دارد و این نشان دهنده رشادت های منطقه است.

وی اضافه کرد: خیلی امیدوار بودم فرودگاه کلاله راه بیافتد. مدتی راه افتاد ولی الان تعطیل شده است. مسئولان شهرستان باید ریشه آن را پیدا کنند و مشکلات آن را برطرف کنند تا دوباره راه اندازی شود.
zyw82
بر اساس این گزارش عیسی نقی پور، از جوانان شهرستان کلاله دراین مراسم با بیان این که نماینده ولی فقیه در استان از مشکلات و معضلات آگاه است، گفت: گلستان از نظر شاخص های رفاهی جزو استان های محروم است. استانی است که نه صنعتی، نه گردشگری و نه دارای منطقه آزاد که نتیجه همه این ها بیکاری است.وی بیان کرد: بسیاری از مشکلات اجتماعی با معضل بیکاری در ارتباط است و به دلیل آمار بالای بیکاری این معضلات در گلستان بالا است.وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش های جنابعالی شاهد حل مشکلات باشیم. به همین دلیل با حضور گسترده در انتخابات و انتخاب حضرتعالی شاهد بهبود وضعیت استان باشیم.

حجت الاسلام جهان تیغ نیز درادامه مراسم طی سخنانی گفت: مردم گلستان به داشتن چنین عالم فرزانه ای افتخار می کنند.وی افزود: ایشان در تمام ۳۷ سال منشا خیرهای بسیاری برای استان بوده اند که مهمترن آن وحدت برای مسمانان و اقوام است.وی بیان کرد: وحدتی که امروز مشاهده می کنیم با دستان مبارک آیت الله نورمفیدی در استان کشت شده است و امروز اهالی مردم استان گلستان از نتایج آن بهره مند می شوند.حجت الاسلام جهان تیغ تصریح کرد: در رفتن آیت الله نورمفیدی به خبرگان رهبری هیچ شکی نیست. ما اینجا جمع شده ایم ایشان را با رای حداکثری به خبرگان بفرستیم و بدانید رای حداکثری پشتوانه ایشان خواهد بود و کمک خواهد کرد تا قدرت دفاع معظم له از مردم استان بیشتر شود.وی بیان کرد: کلاله محرومیت های بسیاری دارد. گندم منطقه ما بسیار مرغوب است. دانه های روغنی هم زیاد کشت می شود اگر صنایع تبدیلی ایجاد شود کمک بزرگی به اشتغال جوانان خواهد بود.

جلال آخوند تاقانی از علمای اهل سنت این شهر نیز اظهار داشت: از خداوند می خواهیم بذر محبت و وحدت را برای همیشه در قلب های ما بکارد.وی افزود: نعمت خداوند برای ما یکی دو تا نیست. اگر بخواهید نعمت های خداوند را بشمارید هرگز نخواهید نتوانست.

یکی از نعمت های خداوند حکومت اسلامی است که نصیب ما شده است.وی آیت الله نورمفیدی را عامل وحدت دانست و گفت: وقتی اطراف خود را می بینیم که مسلمانان به خون خود تشنه اند، سوریه، یمن، عراق و کشورهای اسلامی امنیت خود را از دست داده اند ولی کشور ما در امنیت کامل است.وی بیان کرد: استان ما الگوی وحدت در کشور است و آیت الله نورمفیدی با درایت خود این وحدت را ایجاد کرده اند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست