• تاریخ: 2016-08-03
  • شناسه خبر: 19742
  • 440 بازدید

آیت ا..نورمفیدی:اهل سنت در گلستان جایگاه ویژه‌ای دارند

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: اهل سنت در استان گلستان جایگاه خوبی دارند و گلستان از نظر اتحاد و همدلی بی نظیر است. آیت الله سید کاظم نورمفیدی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با رئیس سازمان حج و زیارت کشور، با ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: اهل سنت در استان گلستان جایگاه خوبی دارند و گلستان از نظر اتحاد و همدلی بی نظیر است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با رئیس سازمان حج و زیارت کشور، با انتقاد از جنایت آل سعود در منطقه و همچنین کارشنکی آن‌ها در مساله حج، اظهار داشت: آل سعود به تنهایی قدرتی ندارد و هر اقدامی که می کند به پشتوانه آمریکا و اسرائیل است.

وی، یادی از شهدا فاجعه منا در سال گذشته به خصوص ۴۹ شهید استان گلستان که بیشتر اهل سنت بودند، کرد و افزود: اهل سنت در استان گلستان بسیار جایگاه خوبی دارند و استان ما در میان همه استان‌های کشور از نظر وحدت بین اقوام و مذاهب استثناء است.

آیت الله نورمفیدی از برنامه‌ریزی آستان قدس رضوی برای ساخت زائرسراهای استانی خبر داد و تصریح کرد: آستان قدس و شهرداری مشهد زمین‌هایی را در اختیار استان‌ها قرار داده‌اند که زائرسرا بسازند و تنها استانی بودیم که درخواست زمین بیشتری هم برای اهل سنت کردیم و اهل سنت ارادت ویژه‌ای به امام هشتم دارند.
وی اظهار کرد: از زمینی هم که در اختیار استان گلستان قرار گرفته براساس طراحی یک یا ۲ طبقه به اهل سنت استان اختصاص داده می‌شود.

امام جمعه گرگان با اشاره به فاجعه منا در سال گذشته، تصریح کرد: برخی حوادث در زندگی پیش می‌آید که ممکن است ظاهری خوشحال کننده نداشته باشد اما در متن آن حادثه اتفاقی خوش آیند وجود دارد و ما چون به ظواهر نگاه می‌کنیم از آن خبر نداریم.

وی با بیان این که امیدواریم فاجعه منا آثار سوئی برای آل سعود داشت باشد، اضافه کرد: ریشه جنایت‌های منطقه به فعالیت های این رژیم بر می‌گردد و ما براساس آن چه از کتاب مقدس آسمانی آموخته ایم می‌دانیم این اتفاقات پیامدهای سوئی برای آل سعود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: امیدواریم این حوادث باتلاقی برای آل سعود باشد و آن‌ها از اول پیدایش اسلام دنبال این بودند که اسلام را به نابودی بکشانند و امیدواریم این اتفاقات گودال مرگ آل سعود باشد و حرمین شریفین از چنگال آن‌ها نجات پیدا کند.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست