• تاریخ: 2017-10-11
  • شناسه خبر: 24131
  • 339 بازدید

آیت الله نورمفیدی: نظام به حضور قومیت ها در بدنه اجرایی نگاه ویژه دارد

ارکین نیوز-آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اجتماعی ترکمن صحرا با ایشان، با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست، اظهار کرد : تردیدی ندارم که نظام نگاه مثبت به حضور اقوام در سمت‎های مختلف مدیریتی د ...

ارکین نیوز-آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اجتماعی ترکمن صحرا با ایشان، با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست، اظهار کرد : تردیدی ندارم که نظام نگاه مثبت به حضور اقوام در سمت‎های مختلف مدیریتی دارد و توسعه مناطق محروم دارد ولی گاهی شرایط ایجاب می‎کند که این اهداف گام به گام اجرا شود. وی با بیان این که از سال های دور به حضور نیروهای ترکمن و استفاده از آن ها در بدنه نظام اعتقاد داشت، افزود: در جریان انتخاب فرماندار ترکمن بحث های زیادی بود و مخالف های زیادی شد که در آخر برخی همراه شدند و برخی را هم قانع کردیم که به مخالفت پایان دهند. وی ادامه داد: در شورای اداری استان زمانی بحث پتروشیمی بود و من تاکید کردم که از نیروهای ترکمن استفاده شود.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: شما باشید یا نباشید و بگویید یا نگویید من پیگیر این مساله هستم ولی گاهی تذکر می دهیم و چیزهایی را می خواهیم اما مشکلاتی وجود دارد که به خاطر مشکلات معذور می شوند ولی به هر حال من به سهم خودم، پیگیر این مساله هستم. وی با بیان این که برخی اقوام دیگر هم از استفاده کمرنگ آن ها در بخش های مدیریتی گله دارند، گفت: من به همه آن ها حق می دهم و به استاندار هم توصیه کرده ام در شهرهایی که برخی اقوام غلبه دارند از آن ها استفاده شود اما باید توجه داشت که شایستگی مبنای کار است و نباید به سمت قومیت برود زیرا باعث مشکلات فراوان می شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به تنوع قومیت در استان گفت: اگر به سمت قومیت برویم همه مدعی می شوند و شایستگی رنگ می بازد .وی تصریح کرد: بهترین پزشکان ما ترکمن ها هستند. پیش دکتر هاشمی وزیر بهداشت برای آب مروارید رفتم و ایشان گفتند در گرگان دکتر جلیلی مطرح هستند و نیازی نیست با وجود ایشان به تهران بیایید لذا انسان های شایسته خود به خود در شرایط طبیعی رشد می‎کنند و بالا می آیند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: من این قول را می‎دهم و این اعتقاد را دارم که به این خواسته توجه شود و امیدوارم در شرایط فعلی و جدید شاهد بهبودی باشیم البته اینطور نیست که من هرچه می خواهم عمل شود. گرچه ما ارشاد می کنیم و تذکر می دهیم ولی ممکن است موانع اجرایی داشته باشند. وی با بیان این که شخصیت هایی مانند آقای روحانی به اقوام اعتقاد دارند ولی گاهی نمی توانند اجرایی کنند، خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی نگاه به اقوام و مذاهب منصفانه است اما گاهی برخی مسائل مانع اجرا می شود اما باید مراقب عواملی که باعث اختلافات می شود باشید.
روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست