• تاریخ: 2015-12-22
  • شناسه خبر: 12166
  • 370 بازدید

آیت الله نورمفیدی:وحدت داروی شفابخش امت اسلامی است/من ترکمن‌ها را دوست دارم

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان اعلام کرد: وحدت داروی شفابخش امت اسلامی است. به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار فعالان رسانه‌ایی ت ...

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان اعلام کرد: وحدت داروی شفابخش امت اسلامی است.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار فعالان رسانه‌ایی ترکمن با ذکر این مطلب، افزود: جهان اسلامی روزی پرچمدار فرهنگ و تمدن بوده، تمدنی که بر اساس ارزش‌های الهی و اسلامی بنا شده بود اما متاسفانه امروز گرفتار تفرقه و تشتت شده است.
تلاش برای وحدت امت اسلامی یک تکلیف الهی است

وی ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت، درباره‌ی ضرورت دستیابی مسلمانان به وحدت کلمه خاطرنشان کرد: مساله وحدت از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مطرح بود و من آن را به عنوان یک مساله‌ی مقطعی و تاکتیکی سیاسی نگاه نکردم بلکه وحدت را یک تکلیف مهم الهی و دینی می‌دانم که در قرآن بر عهده‌ی مسلمانان به ویژه آگاهان جامعه قرارداده است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: حضرت امام(ره) با درک صحیح و به موقع از ضرورت وحدت بین امت اسلامی، ایام بین دو روایت اصلی از تاریخ ولادت حضرت رسول(ص) را هفته وحدت اعلام کرد.

استان گلستان، اسوه و الگوی حسنه وحدت در جهان اسلام قلمداد می‌شود

به گفته وی،در استان گلستان که مذاهب و حتی ادیان متفاوتی در آن وجود دارد تلاش شد از همان ابتدای انقلاب بین مذاهب مختلف وحدت ایجاد شود و در این بین، علمای شیعه و سنی و اقوام نجیب ساکن در استان دست به دست هم دادند به گونه‌ای که امروز گلستان از نظر وحدت در کشور و حتی در جهان اسلام متمایز و الگو و اسوه‌ی حسنه محسوب می‌شود.
امام‌جمعه گرگان در همین زمینه تاکید کرد: استان گلستان از سوی دیگر، رنگین‌کمان وحدت بین اقوام مختلف بشمار می‌رود و همین امر یکی از ویژگی‌های مهم و متمایز این استان است.

وجود تفاوت و تضارب آرا بین اقوام امری طبیعی محسوب می‌شود

وی در بخش دیگری با اشاره به برخی فعالیت‌های قومی و نزدیک شدن به فضای انتخاباتی اضافه کرد: تنوع قومی و مذهبی موجود در جامعه نگران‌کننده نیست و امری طبیعی محسوب می‌شود و نباید آن را حذف کرد بلکه آن را تقویت کنیم مگر آن که فعالیتی در قالب قومیت به اصل وحدت کلمه لطمه بزند.
آیت‌الله نورمفیدی افزود: خداوند باری تعالی در قرآن کریم خطاب به همه‌ی انسان ها می‌فرماید ما شما را از یک زن و مرد به صورت شعبه‌شعبه و قبیله‌قبیله آفریدیم بنابراین توجه به قومیت مذموم نیست اما خداوند در ادامه، به علت آفرینش انسان اشاره کرده و می‌فرماید برای این که یکدیگر را بشناسید و از همدیگر تمیز داده شوید. در خاتمه نیز، خداوند ملاک تمایز را در بین بندگان خود، تقوا قرارمی‌داده است.
وی یادآور شد: پیامبر اسلام(ص) با این که عرب بود و قرآن در سرزمین عربستان نازل شد اما در هیچ آیه‌ایی به اعراب خطابی وجود ندارد بلکه خداوند همواره همه‌ی انسان‌ها را خطاب فرموده است.

مراقب تفرقه‌افکنی دشمنان اسلام باشیم

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان هم‌چنین با اشاره به توطئه و تفرقه‌افکنی دشمنان اسلام گفت: اندیشه‌ی تفرقه و جدایی بین امت اسلامی فرهنگ وارداتی است که گاهی خود تبدیل به فرهنگ جمعی می‌شود و متاسفانه زمینه‌های نفوذ و رشد آن نیز در بخش‌هایی از جامعه اسلامی دیده می‌شود.
وی ادامه داد: براساس آموزه‌های قرآنی در سوره‌ی یوسف، مراقب باشیم و همه «حفیظ» به معنای امین و هم «علیم» به معنای آگاه باشیم و گام به گام مردم را به وحدت کلمه به معنای واقعی پیش ببریم تا بتوانیم توطئه‌های بدخواهان را خنثی کنیم.
آیت‌الله نورمفیدی به همه مذاهب اسلامی توصیه کرد: شیعه و سنی در اصول و فروع دین با هم مشترک هستند بنابراین باید به هم احترام گذاشته شود.
.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: من ترکمن‌ها را دوست دارم و آن‌ها نیز متقابلاً بنده را دوست دارند چرا که در رفتار بنده صداقت و راستگویی می‌بینند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست