• تاریخ: 2016-07-19
  • شناسه خبر: 19418
  • 568 بازدید

آقچه لی: تیم ملی والیبال جوانان برای کسب قهرمانی به مسابقات آسیا رفته بود

ارکین نیوز- بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال جوانان ایران می گوید: دستیابی به مقام قهرمانی هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا، هدف اصلی تیم ملی بود و بازیکنان برای تحقق این هدف تلاش زیادی انجام دادند، اما نشد. رسول آقچه لی ...

ارکین نیوز- بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال جوانان ایران می گوید: دستیابی به مقام قهرمانی هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا، هدف اصلی تیم ملی بود و بازیکنان برای تحقق این هدف تلاش زیادی انجام دادند، اما نشد.

رسول آقچه لی که عصر سه شنبه همراه با اسماعیل مسافر دیگر بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال جوانان با استقبال گرم جمعی از مردم و مسئولان این شهرستان وارد زادگاهش شد، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بدشانسی و ناداوری از یک سو و انگیزه بسیار بالای بازیکنان تیم چین از سوی دیگر سبب شد تا تیم ملی از کسب مقام قهرمانی بازماند.
پشت خط زن تیم ملی والیبال جوانان ایران که دربیشتر مسابقات هجدهمین دوره قهرمانی آسیا، عنوان امتیازآورترین بازیکن را از آن خود می کرد، گفت: سطح این دوره از مسابقات بالا بود و تیم ها با آمادگی کامل در این مسابقات حاضر شدند.
آقچه لی اضافه کرد: تمام بازیکنان تیم ملی در دیدار نهایی به آب و آتش زدند اما نتوانستند چین را شکست دهند با این حال کسب جواز حضور در مسابقات جهانی قابل تقدیر است و انشا الله تیم ملی در مسابقات جهانی بهتر نتیجه می گیرد.
وی تصریح کرد: تیم ملی چین در این مسابقات حدود ۱۰ بازیکن بازیکن جدید را به کار گرفته بود که دیگر تیم های حاضر دراین مسابقات از جمله ایران کمتر از آنان شناخت داشت.
بازیکن تیم ملی والیبال جوانان ایران همچنین درخصوص آخرین وضعیت و تیم باشگاهی خود در فصل آینده مسابقات لیگ برتر والیبال، گفت: بنده در فصل آینده با تیم کاله مازندران قرارداد دارم و دراین تیم بازی می کنم.
وی درپاسخ به این سوال که چرا در تیم هاوش گنبدکاووس بازی نمی کند، گفت: تیم هاوش خیلی دیر تشکل شد و مدیرعامل تیم کاله قبل از اردوی تیم ملی با من تماس گرفت و قرارداد امضا کردم.
آقچه لی اضافه کرد: امسال تیم کاله مازندران هفت بازیکن تیم ملی والیبال جوانان کشور را به خدمت گرفته و برنامه ریزی خوبی برای تشکیل و ورود یک تیم قدرتمند به مسابقات لیگ برتر انجام داده است.
تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی چین تایپه برگزار شد، به ترتیب تیم های ترکمنستان، قطر، هنگ کنگ، سریلانکا، کره جنوبی، قزاقستان و ژاپن را شکست داد و در دیدار نهایی با قبول شکست در برابر تیم چین، به مقام دوم دست یافت.
تیم والیبال جوانان ایران با کسب مقام دوم این مسابقات، سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان را نیز کسب کرد ضمن اینکه با این مدال نقره، تعداد مدال های والیبال ایران در رده سنی جوانان آسیا به ۱۰ رسید.
والیبالیست های جوان ایران درمجموع ۵ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز در تاریخ مسابقات جوانان آسیا کسب کرده اند و دومین تیم پر افتخار مسابقات محسوب می شوند.
اسماعیل مسافر دیگر بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال جوانان ایران با وجود اصرار خبرنگاران، حاضر به مصاحبه نشد.
در مراسم استقبال از این دو بازیکن ارزنده تیم ملی والیبال، معاون برنامه ریزی فرماندار ویژه، رئیس اداره ورزش و جوانان، رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس و برخی پیشکسوتان رشته والیبال به همراه جمعی از مردم این شهرستان حضور داشتند.
گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و رشته والیبال دربین مردم این دیار بویژه دربین ترکمن ها طرفداران زیادی دارد و این شهرستان از گذشته به عنوان پایتخت والیبال ایران مشهور است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست