• تاریخ: 2015-09-17
  • شناسه خبر: 8212
  • 401 بازدید

حاج آخوندمیزاعلی: ترکمن ها تفاهم و همکاری صمیمانه با همه اقوام و مذاهب کشور دارد

ارکین نیوز:حاج عبدالحی آخوند میزاعلی استان گلستان را با توجه به تکثر قومیت، رنگین کمان اقوام ایرانی دانسته و می گوید:در حقیقت جمهوری اسلامی به اقوام به عنوان یک فرصت نگاه کرده و از طرفی اقوام نیز مخصوصا در استان گلستان م ...

ارکین نیوز:حاج عبدالحی آخوند میزاعلی استان گلستان را با توجه به تکثر قومیت، رنگین کمان اقوام ایرانی دانسته و می گوید:در حقیقت جمهوری اسلامی به اقوام به عنوان یک فرصت نگاه کرده و از طرفی اقوام نیز مخصوصا در استان گلستان مردم تورکمن صحرا همواره در خدمت نظام و یار و یاور نظام بوده اند و از آرمانهای نظام و وطن دفاع کرده‌اند.

وی اضافه کرد:قوم تورکمن معمولا با تفاهم و همکاری صمیمانه با همه اقوام و مذاهب همراه بوده و تا به امروز با همدیگر تعامل خوبی داشته اند در همه صحنه ها، مراسمها، همایشها در کنار هم حضور فعال دارند.

حاج آخوند میزاعلی افزود: اهل سنت و برادران تشیع نگاهی وحدت بخش و دوستانه و برادرانه طبق متن قرآن کریم” همه مومنان با یکدیگر برادر هستند” و خدا را شاکریم که مسلمان هستیم و ما ترکمن ها نیز همه را به عنوان برادر دینی نگاه ‌می‌کنیم و در عمل هم همکاری نزدیک و صمیمانه داریم.

امام جمعه آق قلا وحدت کلمه و اتحاد را در این استان مثال زدنی دانست و تصریح کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت کریمه ، وحدت کلمه ای که در این استان قرار دارد بیش از پیش شده و این وحدت در استان گلستان نمادی برای سایر استان ها و حتی بلاد های اسلامی دیگر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد:البته نمی‌خوام زیاد مقایسه‌ای صحبت کنم ولی اگر بخواهم مقایسه کنم کاملا مشهود است که این دولت چه خدماتی برای اقوام مخصوصا تورکمن صحرا انجام داده است.

آخوندمیزاعلی افزود:ما در دولت تدبیر و امید با بهبود نسبی برخی از شاخص ها در این حوزه مواجهیم به عنوان مثال شاخص انتصاب در سطح فرمانداری از ۲ به ۴ فرماندار ارتقا یافته است و در سمتهای مختلف دیگری نیز این بهبود نسبی قابل مشاهده است هر چند باز جا دارد که با نگاهی بازتر کار شود که امیدواریم با اجرایی شدن وعده های رییس جمهور یکی پس از دیگری این کاستی های موجود در این زمینه هم مرتفع شود/انسجام ملی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست