• تاریخ: 2017-01-17
  • شناسه خبر: 22019
  • 282 بازدید

آئین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و آخوندعابدی کر در بندرترکمن

ارکین نیوز-مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و سومین روز درگذشت آخوند عابدی کر امام جمعه اهل سنت بندرترکمن روز سه شنبه با حضور علما ، روحانیون و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در مدرسه علمیه قبا این شهرستان برگزار شد. ...

ارکین نیوز-مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و سومین روز درگذشت آخوند عابدی کر امام جمعه اهل سنت بندرترکمن روز سه شنبه با حضور علما ، روحانیون و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در مدرسه علمیه قبا این شهرستان برگزار شد.

رامین نورقلی پور نماینده مردم شهرستان های کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی در این مراسم، آیت الله هاشمی رفسنجانی را از ارکان و استوانه های نظام خواند و اظهار داشت: آیت الله هاشمی یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های نظام بودند و فقدان ایشان ضایعه بزرگی است که مردم به خوبی آن را لمس می کنند.

وی در خصوص امام جمعه فقید اهل سنت بندرترکمن نیز گفت: حاج آخوند عابدی کر، شخصیتی علمی و وارسته بود و از مشخصه های بارز استاد؛ علمی و منطقی بودن بحث هایشان بود

در این مراسم همچنین حجت الاسلام محمد صالح منصوری امام جمعه اهل تشیع بندرترکمن، عبدالحکیم فیروزی فرماندار، نمایندگان گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، جمعی از فرمانداران و مدیران شهرستانی و استانی حضور داشتند.

به گزارش ایرنا آیت الله هاشمی رفسنجانی، اندیشمند و متفکر برجسته جهان اسلام و انقلابی خستگی ناپذیر هفته گذشته بر اثر ایست قلبی در بیمارستان شهدای تجریش دارفانی را وداع گفت و ایران اسلامی را در سوگی ناگهانی فرو برد.

آخوند عابدی کر امام جمعه فقید اهل سنت بندرترکمن نیز که طی چند هفته قبل به سبب عارضه قلبی در بیمارستان های بندرترکمن، گرگان و تهران بستری شده بود عصر شنبه ۲۵ دی ماه دعوت حق را لبیک گفت.

به این مناسبت در بندرترکمن سه روز عزای عمومی اعلان شد

بندرترکمن در شمال غربی استان گلستان واقع و بیشتر ساکنان آن را ترکمن های اهل تسنن تشکیل می دهند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست