• تاریخ: 2015-11-08
  • شناسه خبر: 10243
  • 408 بازدید

گلستان در حسرت میزبانی والیبال ساحلی

ارکین نیوز – استان گلستان از جمله استان‌های مطرح و پرافتخار در رشته والیبال است. این افتخارات البته در بخش ساحلی والیبال به مراتب بیشتر است. به طوری که در سال‌های گذشته تیم ملی کشورمان با حضور گلستانی‌ها تشکیل شده ...

ارکین نیوز – استان گلستان از جمله استان‌های مطرح و پرافتخار در رشته والیبال است. این افتخارات البته در بخش ساحلی والیبال به مراتب بیشتر است. به طوری که در سال‌های گذشته تیم ملی کشورمان با حضور گلستانی‌ها تشکیل شده است و این روند هم اکنون نیز ادامه دارد.
مدتی پیش با «پرویز فرخی» سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان مصاحبه ای را تدارک دیده بودیم که در روزنامه همشهری نیز به چاپ رسید. در بخش‌هایی از این مصاحبه طولانی، وی نکات قابل توجهی را مطرح کرده بود.
سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان که خود از ساحلی‌بازان بنام و پرافتخار ایران به شمار می‌رود از پتانسیل‌های فراوان استان گلستان در زمینه والیبال و به خصوص نوع ساحلی آن سخن به میان آورد.
وی همچنین گفت: متاسفانه گلستان با وجود والیبالیست‌های مطرحی که در سطح ملی داد تاکنون یک بار هم میزبانی مسابقات کشوری را نپذیرفته است. به همین دلیل طی ملاقاتی با رئیس فدراسیون ضمن اعلام اعتراض نسبت به ندادن میزبانی به گلستان برای مسابقات کشوری والیبال ساحلی، درخواست مساعدت برای این موضوع را داشتم که خوشبختانه با موافقت آقای داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، مواجه شدم. رئیس فدراسیون حتی قول کمک هزینه‌های جوایز و هزینه داوران را نیز داد و گفت که استان شما می‌بایست تنها هزینه اقامت و ایاب و ذهاب عده‌ای از اعضای فدراسیون را متقبل شود. این موضوع را به اطلاع اعضای هیات والیبال استان رساندم، اما تاکنون خبری از این افراد نشده است. این ملی پوش سابق تیم ملی با بیان این که خودش به دنبال جذب حامی مالی برای این مسابقات رفته است، اظهار کرد: با برخی از شرکت‌های خصوصی منطقه رایزنی‌هایی داشتم تا کمک آن‌ها را برای برگزاری مسابقات جلب کنم. همچنین با شهردار بندرترکمن هم صحبت‌هایی داشتم که قرار شد وی مبلغی را به ما کمک کند.
در خلال آن مصاحبه، فرخی تماس تلفنی با دبیر کمیته ساحلی هیات والیبال استان هم برقرار کرد. در این تماس«پرویز کتوکی» گفت: تاکنون موفق به دریافت وقت ملاقات با آقای نورانی رئیس هیات والیبال استان بابت اخذ میزبانی والیبال ساحلی نشده‌ام. اما مطمئن باشید که حتما این جلسه را تشکیل می‌دهیم و این میزبانی را می‌گیریم.
ما نیز با توجه به سخنان و قول‌های دبیر کمیته ساحلی استان منتظر ماندیم تا گلستان اقدام عاجل برای اخذ میزبانی مسابقات کشوری والیبال ساحلی انجام دهد. اما این انتظار بیهوده بود و اکنون که وارد فصل سرد سال شده‌ایم و امکان برگزاری مسابقات وجود ندارد مشخص شد که هیات استان علاقه‌ای برای برگزاری مسابقات والیبال ساحلی و ثبت اولین میزبانی گلستان در مسابقات کشوری ندارد.

هیات استان: منتظر تشکیل جلسه کمیته ساحلی هستیم
از دبیر هیات والیبال استان در این مورد پرسیدیم. «قربان توسن» ضمن ابراز بی‌اطلاعی از درخواست جلسه برای اخذ میزبانی به همشهری گفت: قرار بود اعضای کمیته والیبال ساحلی استان، خودشان جلسه‌ای برگزار کنند و برآورد و جزییات هزینه‌های میزبانی را به ما ارائه کنند، اما تاکنون این کار را انجام نداده‌اند.
وی افزود: این نکته هم نباید فراموش شود که در هیات استان اعتباراتی وجود ندارد و باید برای برگزاری مسابقات اسپانسر جذب کنیم. اگر فدراسیون هم درخواستی بابت کمک دارد باید حتما صورتجلسه را ارائه کند و موضوع به صورت رسمی به ما اعلام شود.
پس از سخنان دبیر هیات والیبال استان با رئیس هیات نیز تماس گرفتیم. وی ضمن تایید سخنان دبیر هیات به همشهری گفت: به همکارانم در هیات استان هم گفته‌ام تا اعضای کمیته ساحلی هزینه‌ها را به صورت شفاف برای ما مشخص کنند. در این صورت ما مشکلی نداریم.
«علیرضا نورانی» گفت: در ضمن هر شخصی که قرار است میزبان مسابقات والیبال ساحلی شود نباید به طورمستقیم با کمیته‌ها مذاکره کند، بلکه باید نامه‌ای را برای من ارسال کند تا موضوع را به کمیته‌ها ارجاع دهم.
سخنان دبیر و رییس هیأت والیبال استان توپ را به داخل زمین ساحلی‌بازان استان انداخت. برای همین بار دیگر به سراغ فرخی رفتیم. وی اما بر روی سخنان قبلی خود تأکید کرد و به همشهری گفت: تاکنون کسی در مورد برگزاری جلسه، ارائه صورت هزینه‌ها و نیز اعلام کتبی به هیات استان برای درخواست میزبانی مسابقات حرفی نزده است.
وی ادامه داد: متاسفانه استان‌هایی که هیچ جایگاهی در والیبال ساحلی ندارند چندین بار میزبان مسابقات والیبال ساحلی بوده‌اند تا از این طریق جایی در والیبال ساحلی برای خود باز کنند. اما استخوان‌بندی تیم ملی از بازیکنان گلستانی است و این استان هنوز اندر خم اولین میزبانی به سر می‌برد. این هشدار را در مورد والیبال ساحلی استان می‌دهم که با ادامه این روند تا چند سال آینده جایگاه کنونی گلستان را در سطح کشور از دست خواهیم داد و تیم ملی بدون حضور گلستانی‌ها تشکیل خواهد شد. چرا که با بازنشسته شدن نسل کنونی ساحلی بازان استان، در چندین سال آینده استان‌های دیگر بازیکنان جوان خود را جایگزین بازیکنان ما خواهند کرد و این زنگ خطری است برای مسئولان ورزش گلستان تا از هم اکنون به فکر باشند.
یک هماهنگی ساده و پرهیز از کاغذبازی‌های بیهوده برای اخذ میزبانی والیبال ساحلی کار بدیهی به نظر می‌آید، اما همین کارهای نه چندان مهم باعث شده است که این بار هم نتوانیم میزبان ساحلی‌بازان کشور باشیم.
نویسنده: وحید بهرامی گرگان – خبرنگار همشهری

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست