• تاریخ: 2015-11-21
  • شناسه خبر: 10847
  • 585 بازدید

کی روش:VERY GOOD G.K.پورقاز

ارکین نیوز-:عزت الله پورقاز سربازی‌‌اش را در تیم امید پاس سپری کرد و پیش از حضور در ملوان در ایرانجوان، اتکا، نساجی و شموشک بازی می‌کرد. او برای اولین بار و در سن ۲۷ سالگی توسط کروش به اردوی تیم‌ ملی دعوت شد و امروز مهره ...

ارکین نیوز-:عزت الله پورقاز سربازی‌‌اش را در تیم امید پاس سپری کرد و پیش از حضور در ملوان در ایرانجوان، اتکا، نساجی و شموشک بازی می‌کرد. او برای اولین بار و در سن ۲۷ سالگی توسط کروش به اردوی تیم‌ ملی دعوت شد و امروز مهره ثابت تیم‌ ملی است و به چنان اعتماد به نفسی دست یافته که بعد از اخراج علیرضا بیرانوند به دروازه می‌رود و کلین‌شیت می‌کند. عزت ساده و صمیمی است و افتخار می‌کند که ‌‌زاده روستای سیجوال است. پایان دیدار با گوام فرصت خوبی بود تا گپی با مدافع – دروازه‌بان تیم‌ ملی داشته باشیم. بی‌شک صحبت‌های عزت خالی از لطف نیست.

چه شد که بعد از اخراج علیرضا بیرانوند تصمیم گرفتی دروازه‌بان شوی؟
من سابقه گلری ندارم اما بعد از اخراج علیرضا بیرانوند خودم از کی روش خواستم اجازه بدهد بروم توی دروازه. در بازی با ترکمنستان و گوام آخرین مدافع تیم ‌ملی بودم و احساس کردم می‌توانم در دقایق باقی مانده به خوبی از دروازه تیم ‌ملی محافظت کنم و با خط دفاعی هماهنگ باشم. لحظه‌ای که مهاجم تیم گوام پشت ضربه ایستگاهی ایستاد دوست داشتم ضربه‌‌اش در چهارچوب باشد تا شیرجه بزنم و خود را آماده این کار کرده بودم اما متأسفانه ضربه‌‌اش بیرون از چهارچوب بود.

بعد از بازی، کی روش چیزی بهت نگفت؟
چرا به من گفت VERY GOOD G.K. صادقانه می‌گویم تمام این اتفاقات خوب را مدیون کی روش هستم. او نشان داد نام بازیکن و رنگ‌ها برایش اهمیتی ندارد و تنها به میزان آمادگی بازیکنان توجه می‌کند. بهترین اتفاق زندگی‌ام بی‌شک حضور در اردوی تیم ‌ملی بوده و این را من از دعای پدر و مادر خوبم دارم البته در لطف خدا که جای هیچ شکی نیست.

ظاهراً در تمرینات تیم‌ ملی در پست هافبک دفاعی هم بازی کردی و حالا هم که دروازه‌بان شدی؛ می‌شوی بازیکن چند پسته؟
بله درست است. در تمرینات تیم ‌ملی در پست هافبک دفاعی هم تمرین کردم. کروش هر جا بخواهد بازی می‌کنم اما در گلری نه ادعایی دارم و نه سابقه‌ای. من به هیچ جایی نرسیده‌ام و باز هم تلاش می‌کنم. باید اینجا از بزرگ‌تر‌های تیم‌ ملی تشکر کنم؛ بزرگ‌ترهایی که در نصیحت‌هایشان داد و بیداد نیست و خودمانی و برادرانه با ما دوستی و رفاقت می‌کنند؛ به خصوص آندو و اشکان دژاگه.

از سفر خاطره‌انگیزه به گوام بگو.
گوام کشور جالبی است، مثل کارتون‌های تلویزیونی! در این کشور چیز‌هایی دیدم که خیلی عجیب بود.

می‌توانستیم گوام را با تعداد گل‌های بیشتری شکست دهیم؟
بله اما همین که گوام را با صلابت شکست دادیم خوب بود. به این دلیل که خیلی ما را اذیت کردند. آنها فکر می‌کردند با این کارها مانع موفقیت ایران می‌شوند اما ما تیم خوب و یکدستی داریم و در سخت‌ترین شرایط کنار هم هستیم.

و آینده را چطور می‌بینی؟
من اصلاً بازیکن رؤیایی نیستم. امروز از این بابت خوشحالم که کی روش به من اعتماد کرد و به من بازی داد و تلاش می‌کنم که بهتر شوم. بازی با گوام تمام شد و امروز به فکر حضور خوب در اردوی تیم ملوان و بازی‌های خوب برای ملوان هستم. امیدوارم در انزلی مسئولان بیشتر ملوان را درک کنند. اینکه قرار است در آینده چه اتفاقی برای من رخ دهد نمی‌دانم اما همیشه شاکر خداوند هستم./نود

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست