• تاریخ: 2016-11-11
 • شناسه خبر: 21330
 • 544 بازدید

کورس اسبدوانی پاییزه گنبد ۲۸ آبان استارت می خورد

ارکین نیوز-مدیرکل ورزش و جوانان گلستان از آغاز رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد از جمعه ۲۸ آبان خبر داد. بهمن طیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مدیریت مجموعه‌های سوارکاری گلستان برای برگزاری کورس اسبدوانی حدود ...

ارکین نیوز-مدیرکل ورزش و جوانان گلستان از آغاز رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد از جمعه ۲۸ آبان خبر داد.

بهمن طیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مدیریت مجموعه‌های سوارکاری گلستان برای برگزاری کورس اسبدوانی حدود ۲۰ سال در اختیار فدراسیون سوارکاری بود و اکنون به مدت یک سال به استان گلستان واگذار شده است.

وی افزود: ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری برگزاری رقابت‌ها تهیه شده و بدین ترتیب کورس اسبدوانی پاییزه گنبد از جمعه ۲۸ آبان در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز می‌شود و ثبت نام برای حضور در این رقابت‌ها نیز از فردا (شنبه) انجام خواهد شد.

طیبی تصریح کرد: برگزاری کورس اسبدوانی در گنبد به هیئت سوارکاری این شهرستان واگذار شده و اداره کل ورزش و جوانان کار نظارت و فرمانداری و اداره ورزش و جوانان گنبد نیز هماهنگی لازم را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: دز زمان برگزاری کورس اسبدوانی در آق قلا و بندرترکمن نیز هیئت‌های سوارکاری این شهرستان‌ها وارد عمل خواهند شد و تفاهمی ایجاد شده تا عواید برگزاری این رقابت‌ها در همان شهرستان هزینه شود.

گلستان در برگزاری کورس خودکفا می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان با اشاره به تاخیر یک ماهه در آغاز کورس اسبدوانی پاییزه گنبد گفت: در انتظار طی کردن روال قانونی برای واگذاری مدیریت برگزاری کورس به گلستان بودیم و مدتی هم برای تهیه ملزومات برگزاری این رقابت‌ها زمان لازم بود.

طیبی یادآور شد: شاید در نخستین سال برگزاری کورس توسط مجموعه استان گلستان مشکلاتی وجود داشته باشد، اما به طور حتم این مشکلات در آینده برطرف خواهد شد و گلستان در برگزاری این رقابت‌ها خودکفا می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که مجموعه استان به برگزاری هر چه بهتر این رقابت‌ها کمک کند تا در سال‌های آینده نیز کورس اسبدوانی با مدیریت گلستان برگزار شود.

 • خداوردی طعنه - 2016-11-12 در 10:46 ق.ظ

  در بازدیدی که چندی پیش نماینده محترم شرکت توسعه وتجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش وجوانان جمهوری اسلامی ایران از میدان سوارکاری شهرستان آق قلا داشتند وبرای تحویل مجدد میدان به رئیس محترم وزحمت کش هیئت سوارکاری شهرستان جناب حاج کعبه شیرمحمدلی داشتند از روند آماده سازس گارد ریل پیست ودرختکاری وسیعی که انجام شده ابراز رضایت نمودند وقول همکاری خوب را که شامل دادن بودجه به مجموعه سوارکاری شهرستان آق قلا را دادن که در اولین فرصت ممکنه وتامین اعتبار برای این مجموعه سوارکاری حتما اقداماتی از طرف شرکت مذکور انجام شود.//در مورد کورس گنبد هم امیدواریم که کورسها باتیم جدید ی که روی کار اومدند به نحو احسنت برگذار بشه که مسابقات کورس از دیر باز در منطقه ترکمن صحرا بوده ویکی از نمادهای استان گلستان میباشد//

 • اسبداران - 2016-11-12 در 10:49 ق.ظ

  باید کورسها زودتر از این که بوده شروع میشد که اختلافها مانع برگذاری شده .تاز این هفته هم امیدواریم که کورسها در کیفیت خوبی برگذار بشه چه از لحاظ کمیت وچه از لحاظ کیفیتو سخت افزاری وبه خصوص نرم افزاری مسابقات که پیش بینی ها را شامل میشود.

 • مالکان اسبها - 2016-11-12 در 10:52 ق.ظ

  خیلی دیر شد این برگذاری مسابقات/اداره کل ورزش وجوانان استان با بهربر دار قبلی آبشون توی یک جوب نرفت ودر انتها هم مجموعه های سوارکاری به سه هیئت شهرستانهای ترکمن/اق قلا/ وگنبد کاووس رسید/البته امیدواریم که شهرستانهای ترکمن واق قلا به حقشون برسند//

 • دوستداران مسابقات کورس - 2016-11-12 در 10:55 ق.ظ

  خوبه که داره ثبت نام انجام میشه//انشاالله که کورسهایی خوبی را شاهد خواهیم بود//امیدواریم گفته های جناب طیبی همگی عملی بشه//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست