• تاریخ: 2016-06-13
  • شناسه خبر: 18516
  • 498 بازدید

پرتابگر گلستانی مدال طلای رقابت های بین المللی ترکیه را کسب کرد

ارکین نیوز- رییس اداره ورزش و جوانان گمیشان گفت: امید تاجی پرتابگر عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی ترکیه با پرتاب نیزه به طول ۷۶٫۱۲ متر قهرمان شد.حاج گلدی گرکز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرن ...

ارکین نیوز- رییس اداره ورزش و جوانان گمیشان گفت: امید تاجی پرتابگر عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی ترکیه با پرتاب نیزه به طول ۷۶٫۱۲ متر قهرمان شد.حاج گلدی گرکز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات روزهای شنبه و یکشنبه (۲۲ و ۲۳ خرداد ماه) در ارزروم ترکیه برگزار شد.

وی اضافه کرد: پرتابگر رومانیایی با ثبت رکورد ۷۴٫۵۶ متر دوم شد و یوسف یوسف وند از ایران نیز با ثبت رکورد ۶۷٫۳۷ متر در جایگاه سوم ایستاد و به مدال برنز رسید.
گرگز با بیان این که، رقابت های ترکیه به منظور کسب سهمیه ورود به المپیک بود، گفت: رکورد ورودی به المپیک ۸۲ متر بود که متاسفانه تاجی به آن نرسید.
ملی پوشان اعزامی را مریم طوسی، فرزانه فصیحی، جواهر زمانی، کیوان قنبرزاده، محمد ارزنده، سبحان طاهرخانی، محمدرضا وظیفه دوست، سجاد هاشمی آهنگری، محمد چشمه زار، امید تاجی، بهنام شیری، علی ثمری، محمد بنی آدم، میلاد سیار، میلاد دریساوی، وحید صدیق، رضا ملک پور، محمد صمیمی، محمود صمیمی، علی خدیور، یونس یوسف‌وند و مهدی زمانی تشکیل می دادند که جواهر زمانی و امید تاجی از استان گلستان بودند.
در روز پایانی رقابت های بین المللی دو و میدانی ارزروم ترکیه، نمایندگان ایران در مجموع ۳ مدال طلا،یک مدال نقره و ۴ مدال برنز کسب کردند.
در ۲۰۰ متر بانوان دونده ای از اوکراین با ثبت زمان ۲۳٫۵۹ ثانیه اول شد، مریم طوسی دونده ایرانی با ثبت زمان ۲۴٫۱۱ ثانیه در جایگاه دوم ایستاد و مدال نقره گرفت و دونده ای از کشور ترکیه نیز با ثبت زمان ۲۴٫۲۹ ثانیه سوم شد.
در رشته ۴ در ۱۰۰ متر امدادی، تیم ترکیه با ثبت زمان ۳۸٫۳۱ ثانیه قهرمان شد، تیم رومانی با ثبت زمان ۳۹٫۶۰ نایب قهرمان شد و تیم ایران با ترکیب علی خدیور، رضا قاسمی، مهدی زمانی و سجاد هاشمی با ثبت زمان ۳۹٫۸۴ به عنوان سومی دست یافت و مدال برنز را از آن خود کرد.
در رشته پرش طول محمد ارزنده موفق شد با ثبت رکورد ۷٫۸۵ متر در جایگاه نخست بایستد و مدال طلا بگیرد، پرنده ترکیه ای نیز با ثبت رکورد ۷٫۷۸ متر دوم شد و سبحان طاهر خانی دیگر ورزشکار ایرانی با ثبت رکورد ۷٫۵۶ در جایگاه سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.
در رشته پرتاب وزنه علی ثمری موفق شد با ثبت رکورد ۱۸٫۹۲ متر بر روی سکوی نخست بایستد و مدال طلا بگیرد، پرتابگرانی از کشور ترکیه نیز با ثبت رکوردهای ۱۷٫۶۰ متر و ۱۳٫۴۳ متر به رتیب دوم و سوم شدند.
در رشته پرش سه گام ورزشکارانی از رومانی با ثبت رکورد ۱۵٫۸۵ و ۱۵٫۸۳ متر به ترتیب در جایگاه های اول و دوم ایستادند، وحید صدیق از ایران با ثبت رکورد ۱۵٫۷۹ سوم شد و به مدال برنز رسید و میلاد دریساوی نیز با ثبت رکورد ۱۵٫۳۸ متر در جایگاه چهارم ایستاد.
در رشته پرش با نیزه ورزشکارانی از ترکیه به مقام های اول و دوم دست یافتند و شهروز بنی آدم از ایران با ثبت رکورد ۴٫۶۰ متر در جایگاه سوم ایستاد و به مدال برنز دست یافت.
در ۲۰۰ متر مردان نیز دوندگان ترکیه، اوکراین و رومانی صاحب عنوان های اول تا سوم شدند، علی خدیور با ثبت زمان ۲۱٫۰۲ در جایگاه ششم ایستاد و رضا قاسمی نیز با ثبت زمان ۲۱٫۳۰ هشتم شد.
به این ترتیب تیم منتخب دو و میدانی کشور ما در این دوره از رقابت های بین المللی دو و میدانی ترکیه در مدت دو روز با کسب ۶ مدال طلا، ۵ مدال نقره و ۶مدال برنز به کار خود پایان داد.
امید تاجی ورزشکار گمیشانی امسال در رقابت های دو و میدانی آغاز فصل قهرمانی کشور در ماده پرتاب نیزه با پرتابی به میزان ۷۳٫۱۵ متر عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
شهرستان گمیشان با ۶۷ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی استان گلستان بوده وهم مرز با کشور ترکمنستان است.
در سال گذشته حدود ۸۰۰ نفر ورزشکار بیمه شده در این شهرستان مرزی فعالیت داشتند.

  • ورزشکاران - 2016-06-14 در 5:47 ب.ظ

    باتبریکات فراوان به آقای تاجی/وآرزوی موفقیت برای ایشان در مسابقات آتی در مقطع بین المللی/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست