• تاریخ: 2015-08-11
  • شناسه خبر: 7015
  • 936 بازدید

والیبال گنبد در سراشیبی سقوط

ارکین نیوز-امروزه ورزش یکی عوامل تاثیر گذار در زندگی است. در جامعه امروزی ورزش عاملی برای پیشرفت اقتصادی، شادی و نشاط و همدلی مردم، ترویج فرهنگ ملی و قومی و نیز بعضا وسیله ای برای اهداف سیاسی می باشد والیبال در گنبد و تر ...

ارکین نیوز-امروزه ورزش یکی عوامل تاثیر گذار در زندگی است. در جامعه امروزی ورزش عاملی برای پیشرفت اقتصادی، شادی و نشاط و همدلی مردم، ترویج فرهنگ ملی و قومی و نیز بعضا وسیله ای برای اهداف سیاسی می باشد

والیبال در گنبد و ترکمن صحرا یکی از ورزشهای پرطرفدار می باشد که نمونه بارز آن را در مسابقات لیگ برتر والیبال می توان جستجو کرد. جایی که وقتی نماینده گنبد مسابقه دارد، پیرو جوان و همه و همه بدور از تمام مشکلات و سختی های زندگی، برای تشویق و حمایت از نماینده شهر و منطقه خود رهسپار سالن محل مسابقات می شوند.

گنبد از سالیان دور تا کنون ستارگان بی شماری را به والیبال کشور معرفی کرده است که از جمله آنها می توان به زنده یاد نوری آزمون، زنده یاد غیاث الدین صحنه، زنده یاد میکائیل یلمه، خلیل آزمون، حبیب کوزه لی، بای محمد دوجی، عظیم جزیده، فرهاد قائمی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

والیبال گنبد در سالیان اخیر به دلیل مشکلات مالی و عدم وجود اسپانسر قوی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. بحث عدم وجود اسپانسر را در مطالب بعدی بطور موشکافانه ای بررسی خواهیم نمود.

از سال ۸۹ تا کنون باشگاه جواهری به عنوان نماینده گنبد در لیگ برتر والیبال حضوری مستمر داشته است. تیم جواهری نیز در همان سال نخست تیمداری خود موفق به کسب عنوان پنجم لیگ برتر شد که متاسفانه بنا به دلایل مختلف، در سال های بعد نتایج ناامید کننده ای را کسب نمود.

در این بین در سال ۹۱ نیز تیم والیبال هاوش تشکیل شد و با ارائه بازی های درخشان موفق به کسب عنوان هفتم لیگ برتر شد و به یکی از محبوب ترین تیمهای تاریخ والیبال گنبد تبدیل شده بود که بنا به دلایلی این تیم نیز پس از یک فصل حضور در لیگ برتر منحل شد! و دوباره جواهری به عنوان نماینده پایتخت والیبال ایران در لیگ برتر حضور داشت.

تا جایی که فصل گذشته در مدت کمتر از یک ماه به شروع مسابقات، شاهد ظهور یک شبه تیم والیبال تعاون گنبد بودیم و مردم گنبد شاهد حضور دو تیم در لیگ برتر والیبال فصل گذشته بودند!

تیم های جواهری و تعاون نماینده پایتخت والیبال ایران در لیگ برتر والیبال فصل گذشته بودند که با وجود امیدواری هواداران، نتایج غیرقابل قبولی را کسب کردند.

هواداران والیبال گنبد انتظار داشتند تا فصل گذشته و از بین دو تیم خود، حداقل یک تیم را در بین چهار تیم برتر مشاهده کنند که متاسفانه این انتظار به واقعیت بدل نشد.

اکنون که کمتر از دو ماه به آغاز رقابت های لیگ برتر والیبال فصل ۹۴-۹۵ باقی مانده، همچنان والیبال گنبد در سراشیبی سقوط قرار دارد و حضور و یا عدم حضور تیم های جواهری و تعاون در لیگ برتر به صورت رسمی مشخص نشده است.

از مسئولان ورزش شهرستان و استان انتظار می رود تا نگاه ویژه ای به والیبال گنبد داشته باشند که در سالیان اخیر با کسب نتایج اسفبار تبدیل به زنگ تفریح رقیبان مدعی خود شده است!

مردم ورزش دوست گنبد از مسئولین مربوطه انتظار دارند تا هر چه سریعتر تکلیف والیبال نیمه جان این شهر را روشن کنند و با ایجاد تغییرات اساسی در بطن آن، دوباره شاهد قدرت نمایی پایتخت والیبال در سطح کشور باشیم.
به امید بازگشت والیبال گنبد به دوران طلایی دهه شصت
ترکمن اسپورت-سعید کوچکی

  • خداوردی طعنه - 2015-08-12 در 1:52 ب.ظ

    با داشتن انهمه بازیکن تراز اول وحمایتهای واقعا خوب تماشاگران خون گرم امیدواریم چه اسپانسر ((جواهری)) وچه مسئولان نگاه بهتری نسبت به والیبال گنبد وترکمن صحرا داشته باشند تا این والیبال به قدرت سابق خود که همه تیمهای لیگ برتری از روبه رو شدن با این تیم که پشتوانه ای خوب وقوی مثل تماشاگرانش را داشت را میترسیدند//امیدواریم که والیبال ترکمن صحرا به قدرت سابق خود برگردد که این پتانسیل را دارد//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست