• تاریخ: 2016-01-01
  • شناسه خبر: 12610
  • 304 بازدید

هفته هفدهم کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد برگزار شد

ارکین ینوز- هفته هفدهم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، در هفته هفدهم این رقابت‌ها عصر پنج‌شنبه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در ه ...

ارکین ینوز- هفته هفدهم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته هفدهم این رقابت‌ها عصر پنج‌شنبه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هفت دور هزار متری به رقابت پرداختند که در پایان ۴۸۴ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ‌نژاد با اسب اصلان خالخال زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و کمال دالیجه‌عطا با اسب دیه‌گو و قربان‌محمد اودک با اسب نارنیابور به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز نبرده به مسافت هزار متر بود که جواد آچاک با اسب لایک عنوان اول را به دست آورد و کمال دالیجه‌عطا با اسب پدرو و نادر صالح‌پور با اسب فوران به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب دازلار موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه‌عطا با اسب الونیکس و جواد آچاک با اسب ساوالون به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۴۴ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب گلدلیدی زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و نادر صالح‌پور با اسب ایمپرشیال و یاسر جرجانی با اسب ریوکینگ به ترتیب دوم و سوم شدند.
1902455
در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان‌محمد اودک با اسب میس باتور نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب ویش‌ناز و امان‌محمد قلرعطا با اسب جهان نما نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های تروبردداخلی سه و چهار ساله و هشت تا ۱۶ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار متر بودند که امین محمدی با اسب توماتو مقام اول را کسب کرد و جواد آچاک با اسب هچ سنت و نادر صالح‌پور با اسب پیشگام به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های ترکمن سه تا هفت ساله و ۲۴ تا ۴۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که قربان‌محمد اودک با اسب یادگار قره‌تپه زودتر از سایرین به مقصد رسید و کمال دالیجه‌عطا با اسب ایران طلا و طاهر گوگ‌نژاد با اسب آهوصحرا به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

گفتنی است؛ در هفته هفدهم این رقابت‌ها قربان‌محمد اودک با کسب دو مقام نخست و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و جواد آچاک با کسب یک مقام اول، یک مقام دوم و یک مقام سوم در رده بعدی ایستاد، همچنین طاهر گوگ‌نژاد یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و عیدمحمد غراوی، بنیامین جرجانی و امین محمدی هر کدام یک مقام اول به دست آوردند.

هفته هجدهم این رقابت‌ها، عصر جمعه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

رقابت‌های کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس بهمن‌ماه به پایان می‌رسد و پس از تعطیلات عید نوروز، کورس بهاره در این شهرستان آغاز خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست