• تاریخ: 2016-02-19
  • شناسه خبر: 14959
  • 551 بازدید

هفته قهرمانی کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز- هفته قهرمانی مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، در هفته سی و دوم و قهرمانی این رقابت‌ها عصر جمعه ۵۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبر ...

ارکین نیوز- هفته قهرمانی مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در هفته سی و دوم و قهرمانی این رقابت‌ها عصر جمعه ۵۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هشت دور هزار و ۷۰۰ و دوهزار و ۲۰۰ متری به رقابت پرداختند که در پایان یک میلیارد و چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هشت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا ۶ ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالیجه عطا با اسب امپراطور دریا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و مبین قلرعطا با اسب یاشار عباسی و یاسر جرجانی با اسب فانوس به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن سه تا هفت ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر بود که محمد خوجملی با اسب دلدل طلا عنوان اول را به دست آورد و ستار مهرانی با اسب سومبار و یوسف دهش با اسب عقاب صحرا (۲) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب النترا موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب آلکس و بنیامین جرجانی با اسب تیپ انتل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی دو ساله با عنوان جام سرخدشت به مسافت هزار و ۷۰۰ متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب پری مون زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب ایلوسیو و بنیامین جرجانی با اسب هیمالیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

  • ورزشکاران - 2016-02-20 در 11:36 ق.ظ

    خیلی جالب بود// آنهمه جمعیت با شور هیجان خاصی مسابقات را دنبال میکردند که مسافتهای ۲۲۰۰متر هم بر هیجان این مسابقات افزوده بود که شادی مربیان وهواداران وچابکسواران پس از قهرمانی جای دیدن داشت به خصوص که رئیس فدراسیون دکتر خلیلی هم آمده بود ومسابقات وهیجان این همه تماشگر مشتاق به این رشته مهیج را از نزدیک داشت تماشا میکرد.در میان جمعیت آن عده از تماشاگرانکه سن وسالی از انها گذشته بود وبه نوعی خاک خورده این ورزش سنتی ترکمن صحرا بودند با دید خاص ومعناداری که حاکی از خاطرات تلخ وشرین گذشته را به یدک میکشد به تماشای این مسابقه نشسته بودند وهر از گاهی عیب یک سوار کار را در مسابقه به همدیگر توضیح میدادند در این بین بودند تماشاگران جوان ونوجوان که با هیجان وصف ناشدنیشان وبا لذت زیادی این مسابقات را تماشا میکردند روز جمعه سرد بود اما گرمای تنورمسابقات انقدر داغ داغ بود که سردی هوا را به باد فراموشی سپرد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست