• تاریخ: 2015-11-05
  • شناسه خبر: 10148
  • 424 بازدید

هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز-هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر روز پنجشنبه با حضور انبوه تماشاگران مشتاق این ورزش سنتی و اصیل منطقه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. در این هفته از مسابقات ۷۳ راس اسب در هشت دور م ...

ارکین نیوز-هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر روز پنجشنبه با حضور انبوه تماشاگران مشتاق این ورزش سنتی و اصیل منطقه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در این هفته از مسابقات ۷۳ راس اسب در هشت دور مختلف به مسافت یک هزار متر به رقابت برخاستند و در دور اول که مخصوص اسب های ترکمن سه و چهارساله مبتدی و نبرده بود، اسب سهند بهزاد اول شد و اسب های آون آلان و تک آرش به ترتیب مقام هاب دوم و سوم را کسب کردند.
در دور دوم مسابقات، اسب های سه تا شش ساله ۲ تا ۴ امتیاز ترکمن رقابت کردند که در پایان اسب های یوهانا ۲ ، فیروز قره تپه و یاشار عباسی به ترتیب اول تا سوم شدند.
رقابت اسب های دو ساله مبتدی و نبرده تروبرد داخلی در دور سوم هفته سوم مسابقات کورس پاییزه گنبد با برتری اسب کارتیه به پایان رسید و پس از اسب اول، اسب های الطویلا و جنی بست به ترتیب به مقام های دوم و سوم رسیدند.
اسب رامونا برنده دور چهارم مسابقه بود که در گروه اسب های سه تا پنج ساله ۸تا ۱۴ امنیاز دوخون رقابت می کرد و پس از این اسب ، اسب های جهان نما و دازسالار به مقام های دوم و سوم رسیدند و در دور پنجم مخصوص اسب های سه ساله ۲۶تا ۳۲ امتیاز تروبرد داخلی نیز اسب های سابرینا ، اوهایو و سلنا طلایی به ترتیب به مقام های اول تا سوم رسیدند.
در دور ششم، اسب های دو ساله ۲ تا ۶ امتیاز دوخون با هم به رقابت پرداختند و در پایان اسب های کویین هورس ، گالانز و سدرا به مقام اول تا سوم رسیدند و در دور هفتم نیز اسب های آنیسا ، قلیچ بابا و پیرلو در گروه اسبهای سه تا چهار ساله ۱۶ تا ۲۲ امتیاز دوخون به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
آخرین دور هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبد اختصاص به اسب های دو ساله نبرده دوخون داشت که در پایان این دور، اسب واگاواگا به مقام اول رسید و اسب های الوکاپ و الوس به ترتیب به مقام های دوم و سوم رسیدند.
در پایان این مسابقات مبلغ ۵۱۴ میلیون و ۵۰۰هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده به عنوان جایزه اهدا شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست