• تاریخ: 2015-07-22
 • شناسه خبر: 6417
 • 2,890 بازدید

میکائیل تاجر: از تیم ملی زده شدم

ارکین نیوز-بدون شک لیگ‌برتر والیبال در سال های گذشته ستاره های زیادی را معرفی کرده است که هم اکنون بسیاری از آنها در لباس تیم‌ملی در عرصه های بین المللی برای ایران می‌درخشند، اما در این میان تعدادی از بازیکنان هم بودند ک ...

139209271845432341763723
ارکین نیوز-بدون شک لیگ‌برتر والیبال در سال های گذشته ستاره های زیادی را معرفی کرده است که هم اکنون بسیاری از آنها در لباس تیم‌ملی در عرصه های بین المللی برای ایران می‌درخشند، اما در این میان تعدادی از بازیکنان هم بودند که نتوانستند راه به تیم‌ملی پیدا کنند.

میکائیل تاجر پشت خط زن فصل گذشته شهرداری تبریز سال گذشته یکی از بهترین بازیکنان لیگ‌برتر محسوب می‌ شد و به تنهایی یکی از اصلی ترین عوامل سومی این تیم گمنام بود. اما او تنها توانست در چند اردوی ابتدایی تیم‌ملی شرکت کند و به تیم ب هم نتوانست راه پیدا کند.

او در مورد شرایط خودش به ورزش سه می‌ گوید:« اگر معیار حضور در تیم‌ملی لیگ‌برتر است که فکر می‌ کنم عملکردم در چند سال گذشته مورد توجه اکثر کارشناسان بوده است. اگر معیار تمرینات خوب در اردوهای تیم‌ملی است که امسال به گفته اعداد و ارقام یکی از بهترین های تمرینات بوده ام.

اگر ملاک اخلاق و انضباط بوده اسـت، در طول مدت زمانی که در اردو بودم کوچکترین حاشیه ای نداشته ام و پس از اردوی فنلاند که خط خورده ام؛ به تهران بازگشتم و تمریناتم را منظم با تیم ب پیگیری کردم. هیچ کس به من نگفت چرا به تهران آمدم، بد بودم، بی انضباط بودم، بد بازی کردم یا موضوع دیگری.

در فرودگاه به من گفتند به جای چک باید به تهران بروی و آغاز این جنگ های روانی ام از همان جا آغاز شد. حالا برای حضور در قهرمانی آسیا که تیم ب قرار است در آن حاضر شود، باز هم نامی از من نیست و همین مسائل پشت سر هم واقعا درگیری های ذهنی برای من به وجود آورده است که آیا بازی در تیم‌ملی معادله خاصی دارد؟ »
او در مورد آخرین شرایطش که باز هم منجر به عدم دعوت او به تیم اعزامی به مسابقات قهرمانان آسیا شده است هم می‌ گوید: « لیگ خوبی را پشت سر گذاشتم، با تیم ملی خوب تمرین کردم و مشکل اخلاقی هم نداشتم اما به یکباره به بازیکنان تیم ب استراحت دادند و قرار شد برای دور جدید تمرینات خبر دهند. این نهایت بی احترامی بود که وقتی تیم ملی به تهران آمد دیگر اجازه تمرین به ما را که یک ماه آنجا تمرین می کردیم را ندادند. علام کردند شما صبر کنید تا خبر بدهیم می توانید تمرین کنید یا نه.

من یک بازیکن متاهل و سابقه دار هستم و نباید این طور با روان بازیکنانی امثال من بازی شود. اگر تیم ملی از قبل برنامه داشت پس چرا ما آنجا تمرین می کردیم اما بدون برنامه تصمیم گرفتند ما را به حال خودمان رها کنند.»

تاجر از بازیکنان با سابقه والیبال ایران است که کمتر دیده شده با پیراهن تیم‌ملی به میادین رود او در این باره می‌ گوید: « من از دوره نوجوانی تا الان در تمام اردوهای تیم‌ملی حاضر بوده ام اما ورود به تیم‌ملی مثل اینکه برای عده ای از بازیکنان غیرممکن است و من هم یکی از آنها هستم. هر کاری که یک بازیکن برای پوشیدن پیراهن تیم‌ملی باید انجام می‌ داد را من انجام داده ام اما به دفعات نام من را در لیست اردونشینان می‌ آورند و باز خط می‌زنند که این موضوع برای بازیکنان گران تمام می‌ شود.

یک سری مسائل در تیم ملی مشخص است و هر کسی حتی از تلویزیون بازی ها را ببیند می تواند تشخیص دهد که در تیم چه می گذرد اما من می گویم اگر قرار است فقط چند نفر خاص در تیم ملی باشند و ما به صورت نمایشی برویم و بیام تکلیف مان را بدانیم. من بچه کوچک دارم در شهر دور دارم و مشکلات زیادی را در روزهای تنهایی به دوش می کشم ولی نمی توانم به خاطر یک سری روابط فقط تمرین کنم منتظر تصمیم عده ای باشم.

فکر می‌ کنم دیگر راهی وجود نداشته باشد چون تمام راه هایی را که یک بازیکن حرفه ای می‌ توانست تجربه کند را پشت سر گذاشته ام. اما این رفتارها تاثیر منفی ای روی شرایط روحی بازیکنان دارد و من این موضوع را بسیار تجربه کرده ام ولی چیزی نگفته ام.

حالا که تیم ب هم قرار است با ترکیب مشخص راهی قهرمانی آسیا شود و نامی از من در آن نیست. قرار شد به تمرینات تیم ب بروم تا برای قهرمانی آسیا تمرین کنم اما دیدم هیچ کدام از بازیکنان حاضر اعضای لیست دعوت شده به تیم ملی نیستند و دیدم شاید اگر بروم تمرین کنم با بازگشت پیمان اکبری بازهم بیرون خواهم ماند.

برای چند روز از مسولان تیم اجازه گرفتم و برای دندانپزشکی به کلینیک دکتر رفتم اما موقع بازگشت به من اعلام شد در لیست نیستی و نمی توانی تمرین کنی. دیگر احساس کردم سکوت تصمیم درستی نیست و به نظر می‌ رسد همیشه حق کسانی که سکوت کرده اند خورده شده است چراکه فکر می‌ کنم آنها از جریانات بی خبرند و شاید امثال من جای کسانی را تنگ کرده اند. من همیشه سعی کردم آزارم به کسی نرسد و همیشه فقط والیبالم را بازی کنم اما اگر ارتباطاتی را در تیم ملی نداشته باشی دور می مانی. »
ورزش۳

 • ا.ش - 2015-07-22 در 2:23 ق.ظ

  همیشه حقشو خوردن همیشه .

 • اس اس - 2015-07-22 در 12:10 ب.ظ

  به نظر من تاجر خیلی از امیر غفور یا عبادی پور سر تره حاضرم واس این حرفم قسم بخورم ولی نمیدونم چی پشت پرده است.بازیکنی با این قدرت تات حالا من ک تو تیم ملی ندیدم

 • خ.ط - 2015-07-22 در 12:13 ب.ظ

  امیدواریم که اقای تاجر این والیبالیست ارزنده کشورمان که به حق در طول لیگ والیبال بازیهای درخشانی به نمایش گذاشته به حق خود چه دتیم ملی الف وچه درتیم ملی ب که خود را برای قهرمانی اسیا اماده میکند برسد //البته همه ما به نظرات مربیان تیم ملی مبنی بر انتخاب بازیکن احترام میگذاریم اما این نکته قابل ذکر است که اقای تاجر به حق استحقاق حضور در تیم ملی را بواسطه درخشش وبازیهای بسیار خوب در لیگ را دارد //

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست