• تاریخ: 2015-10-20
  • شناسه خبر: 9577
  • 878 بازدید

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر شناسنامه دار کردن اسب اصیل ترکمن قول مساعد داد

ارکین نیوز-معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بر شناسنامه دار کردن اسب اصیل ترکمن در این منطقه قول مساعد داد و گفت: در این زمینه نشست های بین این وزارتخانه و فدراسیون سوارکاری تشکیل می شود. حسن رکنی روز سه شنبه د ...

ارکین نیوز-معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بر شناسنامه دار کردن اسب اصیل ترکمن در این منطقه قول مساعد داد و گفت: در این زمینه نشست های بین این وزارتخانه و فدراسیون سوارکاری تشکیل می شود.

حسن رکنی روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و اسب ترکمن شهرستان راز و جرگلان در خراسان شمالی گفت: تمهیدات لازم برای کاهش اسب وارداتی اندیشیده شده و در این راستا امسال تنها ۱۲۰ راس اسب وارداتی داشتیم.
وی در زمینه پرورش زنبور عسل نیز گفت: ایران در زمینه تولید عسل جایگاه هشتم را دارد که با آموزش علمی و تخصصی باید این وضعیت بهبود یابد.
وی در زمینه ژن زنبور عسل نیز گفت: در سطح کشور هم اکنون از هر کندو ۱۰ تا ۱۵ گرم ژن تولید می شود و این مقدار در کشور چین ۱۰ کیلوگرم در هر کندو است.
وی گفت: در این زمینه باید از تجارب دیگر کشورها برای تولید انبوه استفاده کرد زیرا که تجارت جهانی تولید هر کیلو ژل ۳۰۰ دلار است.
معاون بهبود امور دام وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به صنعت فراموش شده نوغانداری نیز اشاره کرد و گفت: ما جزء کشورهایی هستیم که مصرف کننده ابریشم هستیم در حالی که این توانایی در کشور ما وجود دارد و اصلا به مقوله پرورش کرم ابریشم و نوغانداری توجه نشده است.
وی به توزیع سالانه ۱۰۰هزار اصل توت در سطح کشور اشاره کرد و گفت: سهم نوغانداران خراسان شمالی و بخصوص شهرستان رازو جرگلان بسیار اندک است.
شهرستان راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب بجنورد واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست