• تاریخ: 2016-10-29
  • شناسه خبر: 21130
  • 586 بازدید

مزرعه ۵۰ راسی پرورش اسب در گنبدکاووس راه اندازی شد

ارکین نیوز- مزرعه پرورش و تکثیر اسب با ظرفیت تقریبی ۵۰ راس، به مناسبت روز ملی روستا باحضور برخی مدیران کل استان گلستان، فرماندار ویژه گنبدکاووس و برخی مسئولان، در این شهرستان راه اندازی شد. برای راه اندازی این مزرعه پرور ...

ارکین نیوز- مزرعه پرورش و تکثیر اسب با ظرفیت تقریبی ۵۰ راس، به مناسبت روز ملی روستا باحضور برخی مدیران کل استان گلستان، فرماندار ویژه گنبدکاووس و برخی مسئولان، در این شهرستان راه اندازی شد.

برای راه اندازی این مزرعه پرورش اسب که روز شنبه به بهره برداری رسید، درمجموع مبلغ ۶۳ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری و هزینه شده که ۲۳ میلیارد ریال آن سهم آورده و ۴۰ میلیارد ریال نیز از محل تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بوده است.
در این مزرعه، اسب های اصیل ترکمن، دو خون و تروبرد در وسعتی به ۳۵ هزار مترمربع تکثیر و پرورش داده می شود و با ایجاد آن برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال شده است.
معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس در مراسم افتتاح این مزرعه پرورش اسب درسخنانی، ضمن قدردانی از سرمایه گذاری انجام شده در حوزه پرورش اسب، گفت: صنعت پرورش اسب که جایگاه بالایی در منطقه گنبدکاووس دارد، از فعالیت های اقتصادی پردرآمد با اشتغالزایی بالا است که باید مورد توجه قرار گیرد.
82285687-71127888
عبدالقدیر کریمی همچنین از آغاز مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس تا پایان ماه جاری خبر داد و افزود: مجموعه سوارکاری این شهرستان و نیز پرورش اسب های مرتبط با مسابقات سوارکاری از ظرفیت های خوب برای توسعه منطقه است.
درمراسم بهره برداری از مزرعه پرورش اسب شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس که در جاده دهستان سلطانعلی بخش مرکزی این شهرستان واقع شده است، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان حضور داشتند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست