• تاریخ: 2016-07-05
  • شناسه خبر: 19151
  • 364 بازدید

فرهادقاعمی:هدف نخست ما امسال کسب سهمیه المپیک بود که خوشبختانه به آن رسیدیم

ارکین نیوز-تیم ملی والیبال ایران پس از صعود به المپیک ۲۰۱۶ ریو، بلافاصله در لیگ جهانی۲۰۱۶ شرکت کرد و در نهایت با نتایجی که کسب کرد از رسیدن به جمع ۶ تیم نهایی بازماند، البته کادر فنی تیم ملی پیش از مسابقات اعلام کرده بود ...

ارکین نیوز-تیم ملی والیبال ایران پس از صعود به المپیک ۲۰۱۶ ریو، بلافاصله در لیگ جهانی۲۰۱۶ شرکت کرد و در نهایت با نتایجی که کسب کرد از رسیدن به جمع ۶ تیم نهایی بازماند، البته کادر فنی تیم ملی پیش از مسابقات اعلام کرده بود که مسابقات امسال حکم بازی‌های تدارکاتی را دارد و هدف آمادگی جهت حضور موفق در المپیک است.

ضمن اینکه چند روز پیش از مسابقات هم فرهاد قائمی و امیر غفور دو مهره اصلی و تأثیرگذار تیم ملی به دلیل مصدومیت نتوانستند تیم را همراهی کنند تا تیم ملی قدرت همیشگی خود را نداشته باشد.

فرهاد قائمی که تلاش هم تیمی‌هایش را از روی سکوهای سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تماشا می‌کرد پس از شکست تیم ملی کشورمان مقابل ایتالیا درباره شرایط و مصدومیت ناگهانی‌اش به خبرنگار «ایران» گفت: «پس از مسابقات المپیک در گنبد بودم که دچار تب و لرز شدم که با آزمایشاتی که پزشکان گرفتند مشخص شد دچار عفونت ریه شده‌ام بنابراین چند روزی را در بیمارستان و زیر نظر پزشکان بستری شدم و تحت درمان قرار گرفتم. پس از آن هم به مدت دو هفته استراحت کردم و اجازه فعالیت ورزشی نداشتم. به همین دلیل مسابقات لیگ جهانی را از دست دادم اما هم‌اکنون تمریناتم را شروع کرده‌ام و با انگیزه به دنبال این هستم که به شرایط ایده آل برسم.»
دریافت‌کننده قدرتی تیم ملی کشورمان درباره عملکرد والیبالیست‌های کشورمان در لیگ جهانی اظهار داشت: «به دلیل بازی‌های خوبی که در سال‌های گذشته انجام داده‌ایم توقعات بالا رفته و همه انتظار درخشش بیشتری از تیم دارند و شاید خیلی‌ها از نتایج امسال راضی نباشند اما هدف نخست ما امسال کسب سهمیه المپیک بود که خوشبختانه با قدرت توانستیم سهمیه المپیک را کسب کنیم. مسابقات لیگ جهانی هم همان‌طور که می‌دانید یک مسابقات زمانبر و فرسایشی است که تغییرات آب و هوا و جابه‌جایی‌ها و رفت و آمدهای زیاد بازیکنان را خسته می‌کند و انتظار هم نباید داشت که بچه‌ها بتوانند با آمادگی بدنی بالا در این مسابقات شرکت کنند. با وجود این در هفته سوم و در بازی‌های تهران خیلی بهتر شدیم. تمام هدف بچه‌ها این است که مردم را راضی و با دل شاد روانه خانه‌های‌شان کنند.»

«به دلیل بازی‌های خوبی که در سال‌های گذشته انجام داده‌ایم توقعات بالا رفته و همه انتظار درخشش بیشتری از تیم دارند و شاید خیلی‌ها از نتایج امسال راضی نباشند اما هدف نخست ما امسال کسب سهمیه المپیک بود که خوشبختانه با قدرت توانستیم سهمیه المپیک را کسب کنیم. مسابقات لیگ جهانی هم همان‌طور که می‌دانید یک مسابقات زمانبر و فرسایشی است که تغییرات آب و هوا و جابه‌جایی‌ها و رفت و آمدهای زیاد بازیکنان را خسته می‌کند و انتظار هم نباید داشت که بچه‌ها بتوانند با آمادگی بدنی بالا در این مسابقات شرکت کنند. با وجود این در هفته سوم و در بازی‌های تهران خیلی بهتر شدیم. تمام هدف بچه‌ها این است که مردم را راضی و با دل شاد روانه خانه‌های‌شان کنند.»

قائمی درباره هدف پیش روی کادر فنی گفت: «مسابقات لیگ جهانی امسال برای ما حالت بازی‌های تدارکاتی پیش از المپیک و آمادگی را داشت و این را هم از قبل کادر فنی گفته بود. هدف کادر فنی از این مسابقات این بود که تیم به آن ترکیب دلخواه و تاکتیک‌هایی که می‌خواهیم در المپیک اجرا کنیم برسد. همان‌طور که می‌دانید چون لیگ جهانی امسال قبل از المپیک است به همین دلیل تحت تأثیر المپیک قرار گرفته و باعث شده نتایج عجیب و غریب زیادی رقم بخورد. ۸ تیم از ۱۲ تیم حاضر در المپیک در لیگ جهانی حضور دارند و هر۸ تیم به این بازی‌ها به چشم بازی‌های تدارکاتی جهت حضوری قوی در المپیک نگاه می‌کنند. به همین دلیل است که می‌بینیم فرانسه چه شکست‌هایی را داشته یا بلژیک می‌آید تیم‌های خیلی قدرتمندی را شکست می‌دهد و نتایج غیر قابل پیش‌بینی اتفاق می‌افتد. مطمئن باشید کادر فنی حواسش به همه چیز هست و امیدوارم در نهایت شرایطی فراهم شود که در المپیک بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم و شگفتی ساز شویم.»

تیم والیبال کشورمان در هفته سوم لیگ جهانی که در تهران برگزار شد یک پیروزی (۳ بر ۲) مقابل صربستان و یک شکست (۳ بر صفر) مقابل ایتالیا داشت و در سومین و آخرین دیدار هم دیشب به مصاف آرژانتین رفت، قائمی درباره دو دیدار نخست اظهار داشت: «صربستان تیم قدرتمندی بود اما به دلیل مشکلاتی که در فرودگاه استانبول پیش آمد دو روز دیرتر به ایران رسید و خسته بود. با این حال بچه‌های ما بعد از اینکه دو ست اول را واگذار کردند توانستند به بازی برگردند و پیروز شوند. در بازی دوم ایتالیایی‌ها یک بازی بدون نقص را انجام دادند و با دریافت‌های خوب و سرویس‌های عالی که زدند تیم ما را تحت فشار قرار دادند. بچه‌های ما هم خسته بودند و بیشتر تحت تأثیر حال و هوای بازی با صربستان قرار داشتند. دو ست اول مقابل ایتالیا را خیلی راحت واگذار کردیم اما در ست سوم رقابت خوبی داشتیم و تیم خیلی بهتر شد. به هر حال بچه‌ها تمام تلاش خودشان را کردند و این جای تشکر دارد.»/روزنامه ایران

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست