• تاریخ: 2016-10-24
  • شناسه خبر: 21057
  • 355 بازدید

طیبی:واگذاری سالن‌های ورزشی روستاهای گلستان به دهیاری‌ها با اجاره ۵۰۰ هزار ریالی

ارکین نیوز- مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: سالن‌های ورزشی روستاهای استان گلستان با مبلغ اجاره ماهانه ۵۰۰هزار ریال به دهیاری‌ها و شوراهای روستایی واگذار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، بهمن طیبی در جلسه ...

ارکین نیوز- مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: سالن‌های ورزشی روستاهای استان گلستان با مبلغ اجاره ماهانه ۵۰۰هزار ریال به دهیاری‌ها و شوراهای روستایی واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، بهمن طیبی در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اظهار کرد: اولویت دستگاه ورزش استان در بهره‌برداری از اماکن ورزشی روستایی، واگذاری مسئولیت آن به روستاییان است تا علاوه بر نگهداری، به طور کامل از آن برای آماده‌سازی تیم‌های خود، انجام ورزش‌های همگانی و تمرینات حرفه‌ای استفاده کنند.

وی بیان کرد: تنها خواسته دستگاه ورزش از دهیاری‌ها، توجه به نگهداری و انجام تعمیرات لازم است که برخی از شوراهای روستایی از این تکلیف قانونی خودداری کرده و فقط به دنبال بهره برداری از اماکن ورزشی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: به نظر می رسد توجه به ورزش در اولویت برخی از دهیاری ها و شوراهای روستایی گلستان نیست و برخی از آنها ورزش را جزو امور لازم برای رسیدگی نمی دانند.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: در این شرایط ناگزیریم سالن های ورزشی را به مزایده بگذاریم که ممکن است قیمت بالای پیشنهادی متقاضیان ، منجر به بالا رفتن زمان اجاره سالن ها و دشواری روستاییان برای استفاده از این اماکن شود.

طیبی به برگزاری مسابقات ورزشی روستا قهرمان در استان نیز اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این رقابت ها، شناسایی استعدادها و افزایش شور و نشاط جوانان مناطق روستایی است که امیدواریم با اجرای موفق این برنامه در سال های آینده شاهد شرکت رشته های ورزشی بیشتری باشیم.

وی افزود: اگر بتوانیم زمینه مناسب رشد جوانان روستایی را با ایجاد امکانات تمرین فراهم کنیم، آینده بهتری در انتظار ورزش گلستان خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان بیان کرد: مرحله نهایی رقابت های روستا قهرمان از عصر امروز در شهرهای استان آغاز می شود که امیدواریم در نتیجه برگزاری مطلوب این مسابقات، شاهد کشف استعدادهای جدید و کارآمد در رشته های گوناگون باشیم

طیبی اظهار کرد: سابقه ورزشی کشور در سال های اخیر نشان می دهد ورزشکاران روستایی همواره پیشقراول کسب موفقیت در مسابقات بزرگ و معتبر ورزشی جهان و المپیک بوده و بار اصلی کاروان ورزش ایران در این گونه رقابت ها را به دوش می کشند.

وی ادامه داد: فراهم کردن امکانات و زیرساخت های ورزشی در روستاها به رونق بیشتر ورزش در این مناطق کمک کرده و راه رسیدن به موفقیت ها و افتخارات ورزشی را کوتاه تر خواهد کرد./ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست