• تاریخ: 2015-01-26
  • شناسه خبر: 1032
  • 1,220 بازدید

صحبت های آنه محمد بیات درباره درگیری یک ورزشکار با خبرنگار/ جواب انتقاد، مشت نیست!

ارکین نیوز: آنه‌محمد بیات داشلی‌برون یکی از فعالین عرصه‌ی فرهنگ و رسانه درباره‌ی خبر جنجالی درگیری و خشونت عظیم جزیده مربی تیم والیبال تعاون گنبدکاووس با شیرمحمد شیروانی خبرنگار ورزشی‌نویس که در سالن المپیک اتفاق افتاد گ ...

Bayat0002

ارکین نیوز: آنه‌محمد بیات داشلی‌برون یکی از فعالین عرصه‌ی فرهنگ و رسانه درباره‌ی خبر جنجالی درگیری و خشونت عظیم جزیده مربی تیم والیبال تعاون گنبدکاووس با شیرمحمد شیروانی خبرنگار ورزشی‌نویس که در سالن المپیک اتفاق افتاد گفت: نقد یکی از وظایف خبرنگاران است و همه اقشار بالاحض مسئولین، مربیان و دست‌اندرکاران امور، ظرفیت شنیدن انتقاد را بالا ببرند.

وی افزود: بخاطر انتقاد نباید با خبرنگاران با خشونت و به تندی برخورد شود، بلکه حرف آنان را شنید و پاسخ منطقی به این قشر پرتلاش و تاثیرگذار جامعه داده شود.
این خبرنگار ترکمن تاکید کرد: مربیان باید تحمل عمل و سعه‌صدر بیشتری داشته باشند و حرف‌ها وگلایه‌های خبرنگاران را بشنوند و با مدارا و عقلانیت پاسخگو باشند، مربیان الگوی جوانان هستند و در برخورد خود نهایت دقت را داشته باشند، ورزش به اصلاح جامعه کمک می‌کند و هرگز برخوردهای تند و خشونت‌آمیز زیبنده ورزش و ورزشکاران نیست.
مدیر سایت ترکمن‌نیوز اذعان داشت: از شنیدن حرکت غیر ورزشی مربی تعاون گنبدکاووس با همکار ما شیرمحمد شیروانی بسیار ناراحت و متاسف شدم از مدیران و هیئت‌مدیره‌ی خانه‌ی مطبوعات گلستان و انجمن روزنامه‌نگاران و مدیرکل ورزش و جوانان می‌‌خواهم که این موضوع را پی‌گیری نمایند و عاشوری‌نسب مدیرعامل با شگاه توسعه‌ی تعاون گنبد کاووس به این مسئله‌ی ورود کنند، بیات داشلی‌برون تصریح کرد: ورزش و ورزشگاه محل درگیری و جنجال و خشونت نیست بلکه مایه‌ی آرامش و نشاط و سلامتی افراد جامعه است. حریم ورزش باید از هر گونه خشونت پاک باشد و جایگاه خبرنگاران نیز به عنوان نمایندگان افکار عمومی حفظ شوند، مربیان با حرکات نادرست و احساسی با آبروی پایتخت والیبال ایران بازی نکنند و بیاد داشته باشند، پاسخ خبرنگاران مشت و لگد نیست بلکه متانت و آرامش و حفظ منطق و عقلانیت است.
عضو انجمن صنفی روزنامه‌نگاران اضافه کردند: همکار ما شیروانی نیز در نوشته‌های خود در موارد حساس تجدید نظر و دقت بیشتری داشته باشند و اصل بی‌طرفی و مرام‌نامه‌ی خبرنگاری را در بدترین شرایط هم رعایت نمایند. گر چند در گزارش و نوشتار ورزشی خط قرمز بسیار کم‌رنگ است در خاتمه بیات از شیروانی خواست فعلا از پی‌گیری قضایی موضوع خودداری نماید در صورت عدم عذرخواهی عظیم جزیده از وی قطعا از طریق انجمن صنفی خبرنگاران و خانه‌ی مطبوعات گلستان اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.تورکمن نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست