• تاریخ: 2015-08-13
  • شناسه خبر: 7067
  • 1,829 بازدید

سردار آزمون: به روبین کازان درس فوتبال دادیم

ارکین نیوز-پس از مدتها سکوت، سردار آزمون حرف های جدیدی برایمان دارد. از روستوف، بازی مقابل روبین کازان، اولین کارت قرمزی که دریافت کرد و در نهایت سعید عزت اللهی و تیم ملی. آزمون که این روزها خود را آماده بازی مقابل کریلی ...

ارکین نیوز-پس از مدتها سکوت، سردار آزمون حرف های جدیدی برایمان دارد. از روستوف، بازی مقابل روبین کازان، اولین کارت قرمزی که دریافت کرد و در نهایت سعید عزت اللهی و تیم ملی.

آزمون که این روزها خود را آماده بازی مقابل کریلیا می کند در گفتگو با خبرنگار ” ورزش سه ” از شرایطش می گوید و البته دلیل سکوت یکی دو ماهه اش.

_ کجایی؟ چرا نیستی و مصاحبه نمی کنی؟

دوست صمیمی ام فوت کرده بود و مدت زیادی حالم خوب نبود. به خاطر شرایط روحی ام ترجیح دادم که کمتر صحبت کنم. چند روز قبل هم باید به همه خبرنگاران تبریک می گفتم. با چند روز تاخیر روزشان را تبریک می گویم. خبرنگاران خیلی زحمت می کشند و حق بزرگی به گردن ما بازیکنان دارند.

_ در روستوف همه چیز بر وفق مراد است؟

خدا را شکر بد نیست. روستوف این فصل بهتر از قبل شده و با تغییر و تحولاتی که در تیم صورت گرفته یکدست و قویتر شده ایم. این فصل را فوق العاده آغاز کرده ایم و خیلی امیدواریم که همین روند را دنبال کنیم.

_ می توانید مدعی قهرمانی باشید و یا حد اقل کسب سهمیه یورولیگ؟

چرا که نه. متاسفانه خیلی ها روستوف را نمی شناسند و نمی دانند که این فصل چه تیم قدرتمندی شده. ما بازیکنان بزرگی جذب کرده ایم. نمونه اش یک بازیکن از تیم ملی اکوادور که فوق العاده است و در خط هافبک بازی می کند. با تغییراتی که کادر فنی انجام داده اند در کنار زنیت و اسپارتاک مسکو می توانیم مدعی باشیم. حتی برای قهرمانی.پ

_ هفته قبل روستوف ، روبین کازان را با سه گل شکست داد. تو نبودی و دلیلش هم بندی از قراردادت بود. بیشتر توضیح می دهی؟

من دوست داشتم بازی کنم اما واقعا امکانش وجود نداشت. در قرارداد قرضی ام آمده که اگر در ترکیب روستوف مقابل روبین کازان، حتی یک دقیقه هم بازی کنم مبلغ یک میلیون پوند جریمه می شوم. البته بچه های تیم زحمت کشیدند و این بازری را سه- صفر بردیم. موقعیت های گل بیشتری داشتیم اما نتوانستیم آنها را به گل تبدیل کنیم.

_ قطعا از ابن برد خوشحال شدی..

صد در صد. خیلی دوست داشتم این بازی را ببریم. چون من بازیکن روستوف هستم و برای برد این تیم لحظه شماری می کنم. در این بازی تاکتیک فوتبال را به روبین کازان دیکته کردیم و به آنها درس فوتبال دادیم. مربی ما خیلی حرفه ای است و می دانست که چطور روبین کازان را به زانو دربیاورد. خوشحالم که در نهایت سه امتیاز نصیب روستوف شد.

_ تو هم برای بودن در شرایط بازی با تیم ب روستوف مقابل تیم ب روبین کازان بازی کردی و اخراج شدی. جریان چه بود؟

همانطور که گفتید برای حفظ شرایط بازی همراه تیم ب بازی کردم تا آمادگی ام حفظ شود. من اصلا با بازیکن حریف برخورد نکردم و نمی دانم داور چرا اخراجم کرد.داور اشتباه کرد اما اشکالی ندارد. فقط به او گفتم من بازیکنی نیستم که حریف را عمدا بزنم.

_ اما اولین کارت قرمز را در دوران فوتبالت دریافت کردی..

داوری هم جزئی از فوتبال است. من تا به حال کارت قرمز نگرفته بودم اما خدا را شکر که این بازی رسمی نبود. مدافع و دروازه بان حریف با هم برخورد کردند و داور مرا اخراج کرد. اشکالی ندارد اما همین بازی را یک- صفر باختیم که یکی از دلایلش همین تصمیم داور بود.

_ خیلی ها دوست دارند بدانند که چرا با این پتانسیل و سن و سال مناسبی که داری به لیگی معتبرتر از لیگ روسیه نمی روی؟ دلیلش چیست؟

من با روبین کازان قرارداد داشتم و باز هم دارم. آنها هم در تصمیم بعدی من برای انتخاب تیم آینده نقش دارند. این فصل می خواستم به لیگی معتبر بروم که نشد اما فصل بعد هدفم همین است. البته بازی زیر نظر مربی بزرگی چون قربان بردی اف هم فوق العاده است. من زیر دست یکی از بهترین مربیان فوتبال روسیه بازی می کنم و این موضوع برایم خوشحال کننده است.

_ سعید عزت اللهی هم به روستوف آمده اما برای بازی مشکل آی تی سی دارد. از او خبر داری؟

به ایران آمده تا مشکلش را حل کند. شنیدم که برای صدور آی تی سی باید ۱۰۰ هزار یورو به ملوان بپردازد.پدر سعید سالها برای ملوان بازی کرده و در این تیم مربیگری هم کرده. او برای ملوان زیاد زحمت کشیده و امیدوارم که مسئولان این باشگاه هم با سعید کنار بیایند و مشکلش را حل کنند. مدیران ملوان قدرشناس هستند و می دانم که در نهایت و با موافقت آنها مشکل سعید حل می شود و او می تواند برای بازی در ترکیب روستوف تلاشش را آغاز کند.

_ علیرضا جهانبخش که پیراهن آلکمار را پوشید..

خوشحالم که علیرضا به آلکمار رفته و امیدوارم در این تیم پیشرفت کند و موفق باشد.

_ تیم ملی هم دو بازی پیش رو دارد. مقابل گوام و هند. شرایط را چطور می بینی؟

این دو بازی اصلا آسان نیست و نباید گوام و هند را دست کم بگیریم. بازی با ترکمنستان جزو اتفاقات فوتبال بود. باید اشتباه هایی که مقابل ترکمنستان انجام دادیم را جبران کنیم و برابر گوام و هند امتیاز از دست ندهیم تا شرایطمان در جدول بهبود پیدا کند.

  • همشهری - 2015-08-14 در 4:43 ب.ظ

    یعنی روبین کازان فوتبال بلد نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست