• تاریخ: 2016-05-19
  • شناسه خبر: 17763
  • 456 بازدید

رئیس فدراسیون ورزش های روستایی در گرگان: ثبت بین المللی ورزش «گورش» را پیگیری می کنیم

ارکین نیوز- رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی از تلاش برای ثبت بین المللی ورزش «گورش» سخن گفت. به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا جعفری ظهر پنجشنبه در جلسه عمومی و سالیانه هیئت ورزش های روستایی و بازی های ...

ارکین نیوز- رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی از تلاش برای ثبت بین المللی ورزش «گورش» سخن گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا جعفری ظهر پنجشنبه در جلسه عمومی و سالیانه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی گلستان اظهار کرد: خوشبختانه گلستان پس از تفکیک از استان مازندران، توانسته به بلوغ شایسته ای در حوزه های مختلف از جمله ورزش برسد.

جعفری به بیان یکی از چالش های فدراسیون پرداخت و گفت: صدور بیمه ورزشی یکی از دغدغه های فدراسیون است و در این زمینه با فدراسیون پزشکی ورزشی به چالش خورده ایم.

وی خاطرنشان کرد: برای صدور کارت قرار نیست پولی به حساب فدراسیون ورزش های روستایی بیاید و این پول در اختیار هیئت های استانی و بخشی از جامعه ورزشی قرار می گیرد.

وی ضمن بیان اینکه سعی می کنیم از ظرفیت بخش های غیردولتی نیز استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: از اعضای هیئت می خواهم بخشی از امور کار را به رابطین ورزش تفویض کنند و با این روش مدیران آینده را تربیت کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی درباره ثبت ورزش سنتی گلستان بیان کرد: نگاه ویژه ای به رشته گورش داریم و در این زمینه مراوداتی را با کشور ترکمنستان خواهیم داشت.

جعفری افزود: برای آنکه این رشته را در کشور و خارج از کشور شناسایی و ثبت کنیم باید آن را از استان خارج کنیم و فدراسیونی به نام ورزش گورش تاسیس شود.

وی تصریح کرد: باید این ورزش را به صورت مستند و ذکر تاریخچه ثابت کنیم تا دنیا آن را بپذیرد و در این زمینه به صورت قانونی پیگیری می کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست