• تاریخ: 2015-10-17
  • شناسه خبر: 9476
  • 511 بازدید

دیداران جامعه ورزش و جوانان با فرماندار شهرستان آق قلا

ارکین نیوز- به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، رئیس ، کارکنان اداره ورزش و جوانان و جامعه ورزشی شهرستان آق قلا با فرماندارآق قلا دیدار کردند. الیاس هیوه چی ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سید وسالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)گف ...

ارکین نیوز- به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، رئیس ، کارکنان اداره ورزش و جوانان و جامعه ورزشی شهرستان آق قلا با فرماندارآق قلا دیدار کردند.

الیاس هیوه چی ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سید وسالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)گفت:فلسفه هفته تربیت بدنی و ورزش این است که شما دست اندرکاران جامعه ورزشی، سلامت روح و روان و جسم را تبیین کنید،و جامعه، ورزش را به عنوان بعدی از زندگی خود پذیرفته وآن را به عنوان یک نیاز اساسی از دوران کودکی تا سالمندی بداند و ایجاد این ذهنیت با تلاشهای شما نتیجه خواهد داد .

فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه بیان داشت:هر کشوری نیازمند افرادی سالم می باشد،آدمهای بانشاط،پر انرژی ،خلاق و نوآور که همه اینها پایه و اساس آن سلامتی است.اگر بخواهیم سلامتی را تحصیل کنیم باید ورزش و تحرک داشته باشیم.

وی افزود:در راستای تامین چنین نیازهایی بایستی تعاریف مشخصی داشته باشیم تا بتوانیم بسترهای لازم را مهیا کنیم که آحاد جامعه از آن بهره مند شوند و سلامت جسمی و روانی خود را تقویت نمایند.

ایشان تصریح کرد:در نگاه کلی دو بعد مد نظر است.اول نیازسخت افزاری ،تجهیزات،امکانات؛لوازم و فضاهای ورزشی و تلاش برای آماده سازی آن که برعهده ماست تا با جذب اعتبار بتوانیم فضاهای خالی شهرستان در امر ورزش را غنا بخشیم در همین راستا در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار لازم جهت ساخت اماکن ورزشی و تقویت آن دیده شده است.

این مقام مسئول ادامه داد:اما نیاز دوم ،نیاز نرم افزاری و انتقال مهارت های فنی بر پایه بنیان علمی بایستی صورت گرفته شود .اگر کسی تجربه کار ورزشی داشته باشد و بخواهد ورزشهای مختلف را تبلیغ کند باید بر پایه بنیه علمی باشد و مستلزم آن است که در کنار فعالیت ورزشی،تئوریها و دانش علم ورزش را بیاموزند.

بالاترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آق قلا اظهار داشت:در نیاز دوم انتقال مهارت بایستی با روحیه پهلوان پروری اقدام شود و با گذشت ،فداکاری و ایثار توام با مهر و محبت و صداقت اتفاق بیفتد و اینگونه الگوسازی نمائیم.

وی به جهان پهلوان تختی به عنوان نمونه ای از این الگوها اشاره داشته و افزود:جهان پهلوان تختی که در میادین ورزشی و در مسابقات حساس و جهانی هم حریف مقابلش اگر دچار آسیب و زخمی بود هیچگاه از طریق ضربه زدن به آن نقطه یا زخم حریف استفاده نمی کرد،تلاش می کرد در فضای برابری ورزشی،برابری فرصتها و تساوی بر مبنای عدالت اخلاقی در میدان ،مبارزه کند و این نگاه بزرگوارانه و جوانمردانه وی نشات گرفته از آموزه های دینی و اسلامی این پهلوان نامی ایران است.

وی در پایان خطاب به جامعه ورزشی شهرستان خاطر نشان کرد:هرکسی بتواند سلامت روح خویش را ارتقاء دهد سلامت جسم را در پی خواهد داشت و امیدوارم اینگونه روحیات را برای جوانان و ورزشکاران ایجاد نمائید تا در جامعه الگو سازی شده و فضای سالم و پرنشاط را در جامعه تقویت و نهادینه کنیم.
گفتنی است در پایان این دیدار از کارکنان ،پیشکسوتان و جامعه ورزشی شهرستان آق قلا تقدیر بعمل آمد/سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست