• تاریخ: 2015-05-24
  • شناسه خبر: 4302
  • 926 بازدید

داش اغوز میزبان دیدار شاگردان کی روش با ترکمنستان شد

ارکین نیوز- تیم ملی ایران با اعلام فیفا در اولین دیدار خود در مرحله نخست مقدماتی جام جهانی در شهر داش اغوز به مصاف ترکمنستان می‌رود. تیم ملی ایران با اعلام فیفا در اولین دیدار خود در مرحله نخست مقدماتی جام جهانی از ساعت ...

ce53e4d7978cc86c0274424b06b60659
ارکین نیوز- تیم ملی ایران با اعلام فیفا در اولین دیدار خود در مرحله نخست مقدماتی جام جهانی در شهر داش اغوز به مصاف ترکمنستان می‌رود.

تیم ملی ایران با اعلام فیفا در اولین دیدار خود در مرحله نخست مقدماتی جام جهانی از ساعت ۱۸ بیست و ششم خرداد ماه سال جاری به وقت محلی در شهر داش اغوز به مصاف ترکمنستان می رود.

ترکمنستان در حالی این شهر را برای میزبانی از ایران انتخاب کرده است که پیش و طبق گمانه زنی ها شهر عشق آباد برای میزبانی این دیدار اعلام شده بود و مسئولان فدراسیون فوتبال و تیم ملی ایران همواره از بازی با ترکمنستان در عشق آباد خبر داده بودند.

با این حال و با نامه ارسالی از سوی فیفا به فدراسیون ایران مشخص شده که به جای عشق آباد پایتخت ترکمنستان، شهر داش اغوز میزبان دیدار دو کشور از سری رقابت های مقدماتی جام جهانی خواهد بود و به نظر می رسد این اقدام ترکمن ها برای معرفی این شهر شمالی بدون دلیل نباشد.

فاصله شهر داش آغوز با عشق اباد به صورت زمینی ۵۹۵ کیومتر و با فاصله زمانی حدود ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه است و فاصله هوایی این دو شهر نیز ۴۵۳ کیلومتر و با فاصله زمانی حدود نیم ساعت است و با توجه به نداشتن فرودگاه بین المللی در داش آغوز، کاروان تیم ملی بعد از برگزاری دیدار تدارکاتی با ازبکستان در تاریخ ۲۱ خرداد در تاشکند باید ابتدا راهی عشق آباد شده و سپس از این شهر راهی داش آغوز شود که این موضوع می تواند خستگی شاگردان کی روش را قبل از برگزاری اولین دیدار در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به همراه داشته باشد.

گفتنی است کشور ازبکستان همسایه شمالی و شرقی ترکمنستان محسوب می شود اما به خاطر وسعت زیاد این دو کشور فاصله زمینی تاشکند با داش اغوز حدود هزار کیلومتر است.

داش اغوز با نام پیشین داش‌حوض یکی از استان‌های شمالی ترکمنستان است و مرکز این استان نیز شهر داش‌اغوز است. این استان همچنین ۸ شهرستان و یک شهر دارد.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست