• تاریخ: 2016-10-18
  • شناسه خبر: 20996
  • 359 بازدید

خطر تاخیر برای کورس اسبدوانی آق قلا و گنبد/مجلس برای حل مشکل واردشود

ارکین نیوز-تاخیر در برگزاری مزایده محل برگزاری کورس توسط شرکت توسعه و تجهیز برگزاری مسابقات کورس اسبدوانی گنبد را به خطر انداخته است. به گزارش عصرایران ، مسابقات کورس اسبدوانی آق قلا و گنبد که مهمترین دغدغه ورزشی مردم گل ...

ارکین نیوز-تاخیر در برگزاری مزایده محل برگزاری کورس توسط شرکت توسعه و تجهیز برگزاری مسابقات کورس اسبدوانی گنبد را به خطر انداخته است.
به گزارش عصرایران ، مسابقات کورس اسبدوانی آق قلا و گنبد که مهمترین دغدغه ورزشی مردم گلستان هستند در خطر عدم برگزاری قرار دارند.

شرکت توسعه و تجهیز هر سال برای اجاره زمین های محل برگزاری مسابقه مزایده ای را برگزار می کند که امسال در برگزاری آن مزایده تعلل می کند و همین مساله برگزاری مسابقات را به خطر انداخته است.

فدراسیون سوارکاری برای اینکه بتواند مسابقات را برگزار کندباید زمین های برگزاری کورس را از شرکت توسعه و تجهیز اجاره کند. اجاره ای که همیشه یک ساله انجام می شود اما با توجه به آماده سازی زمین ها و نیازهایی که برای نگهداری زمین ها وجود دارد بازه یک ساله بسیار کم به حساب می آید.

علی رغم این مشکل هر سال مزایده ای توسط شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی برگزار می شود. مزایده ای که مجری و البته برنده اش فدراسیون سوارکاری است چون مقام اجرایی در سطح فدراسیون وجود ندارد با این همه و در شرایطی که زمان به ضرر برگزاری کورس در آق قلا و گنبد وجود دارد مسوولان شرکت توسعه و تجهیز در برگزاری مزایده تعلل می کنند و همین مساله برگزاری مسابقات را با مشکل مواجه کرده است.

نایب رییس کمیته ملی اسبدوانی ایران ،بلاتکلیفی کورس آق قلا و گنبد کاووس به دلیل تعلل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در برگزاری مزایده محل مسابقات در استان گلستان را تایید می کند.

حمید رادان در این رابطه به عصرایران گفت: طبق تقویم فدراسیون سوارکاری و اسبدوانی بعد از اتمام کورس تهران باید در هفته جاری کورس آق قلا و بعد از آن کورس اسبدوانی گنبد کاووس برگزار شود اما متاسفانه تاکنون که با شما صحبت می کنم هنوز شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزش که مجموعه های ورزشی کشور و همچنین مجموعه اسبدوانی گنبد کاووس و آق قلا را در اختیارخود دارد هنوز برای مزایده مرسوم برای اجاره این اماکن برگزاری کورس اسبدوانی اقدامی نکرده است و بیم آن می رود که تقویم فدراسیون به دلیل این مساله برای برگزاری مسابقات با مشکلاتی روبرو شود.

وی افزود: اگر به زودی تعیین تکلیف صورت نگیرد ،متاسفانه اسبدوانی کشور که در حال توسعه و پیشرفت است دچار مشکلاتی می شود.

خطر مسابقات کورس اسبدوانی را در حالی تهدید می کند که اسبدوانی در استان گلستان فراتر از یک ورزش به عنوان علاقه مندی درجه یک جامعه شناخته می شود و همین سبب شده که تحرکاتی هم از داخل مجلس برای حل مشکل آغاز شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست