• تاریخ: 2015-11-22
  • شناسه خبر: 10878
  • 1,905 بازدید

خدیجه زارع انبارالومی : چشم انتظار کمک های مسئولین

ارکین نیوز – شاید کمتر کسی قهرمان پرتاب وزنه استان و مدال آور کشوری این رشته در بخش بانوان را نشناسد. خدیجه زارع از شهر محروم انبارالوم چندین سال است که در این رشته مدال آور کشوری است و در استان گلستان رقیبی ندارد. ...

ارکین نیوز – شاید کمتر کسی قهرمان پرتاب وزنه استان و مدال آور کشوری این رشته در بخش بانوان را نشناسد.
خدیجه زارع از شهر محروم انبارالوم چندین سال است که در این رشته مدال آور کشوری است و در استان گلستان رقیبی ندارد.
این روزها خدیجه زارع از کمبود امکانات می نالد از اینکه هیچ گونه امکاناتی برای حفظ آمادگی بدنی خود و تمرین در این رشته ورزشی ندارد و مجبور است برای تمرین به شهرستان آق قلا و گرگان مراجعه کند تا آمادگی خود را حفظ کند.
خدیجه زارع قهرمان نیازمند توجه مسئولین است و حداقل انتظار ایشان تامین وسایل بدنسازی برای این بانوی ورزشکار است .
چندی پیش ایرنا مصاحبه با این بانوی ورزشکار انبارالومی انجام داده است که در ادامه منتشر می شود:
خدیجه زارع در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سال های اخیر دختران رشته دوومیدانی مدال های متعددی برای ورزش استان به ارمغان آوردند که همه این موفقیت ها نتیجه عزم و اراده این ورزشکاران بود و با دستان خالی کسب شد.
وی بیان کرد: به عنوان نمونه همه روزه ۵۰ کیلومتر از محل سکونتم تا شهر آق قلا برای انجام تمرین طی می کنم، اما تاکنون حتی یک ریال بابت کمک هزینه رفت و آمد دریافت نکرده ام.
نفر سوم مسابقات لیگ برتر دوومیدانی دختران کشور بیان کرد: پس از گذشت چهار سال حضور حرفه ای در این ورزش، امسال با تیم مقاومت بسیج تهران در لیگ برتر کشور حضور یافتم که در نهایت با کسب عنوان سومی، سه میلیون تومان از این تیم دریافت کردم.
زارع ادامه داد: اگر چه این مبلغ حتی نمی تواند بخشی از هزینه های رفت و آمد به محل تمرین را جبران کند، اما امیدوار کسب به موفقیت های بیشتر و کسب درآمد بالاتر در سال های آینده هستم.
وی گفت: گلستان چندین بانوی دوومیدانی کار دیگر نیز دارد که آنها هم به دلیل نبود حامی مالی با پیراهن تیم های دیگر در لیگ برتر کشور شرکت می کنند.
نفر سوم مسابقات لیگ برتر دوومیدانی دختران کشور اضافه کرد: سال گذشته تیم گلستان در این رقابت ها، موفق به کسب عنوان دوم شد، اما امسال به دلیل مشکل تامین منابع مالی لازم برای شرکت در لیگ، از حضور در آن کناره گیری کرد.
زارع اظهار کرد: حضور نیافتن و رغبت نداشتن حامیان مالی به تامین هزینه تیم های ورزشی به خصوص در بخش بانوان ، موجب وارد شدن آسیب های جدی به این ورزش شده و انگیزه دختران ورزشکار برای تدوام حضور در ورزش حرفه ای را کاهش خواهد داد.
وی حضور در بازی های آسیایی و المپیک را هدف آینده خود اعلام کرد و گفت: تلاش می کنم با افزایش رکوردهای شخصی، حضور در مسابقات معتبر را از نزدیک تجربه کرده و بر کارنامه افتخارات ورزش استان نیز بیفزایم.
عکس ها از سایت خبری ارکین نیوز
photo_2015-11-22_20-04-17

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست