• تاریخ: 2015-12-27
  • شناسه خبر: 12423
  • 372 بازدید

جواهری مقابل سایپا پیروز شد/برتری پس از هشت هفته

ارکین نیوز-تیم جواهری گنبد در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال، مقابل سایپا به برتری رسید تا پس از هشت هفته طعم پیروزی را بچشد. به گزارش خبرنگار مهر، از هفته سیزدهم مسابقات والیبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور گرامیداشت ۲۰۰ شهید ...

ارکین نیوز-تیم جواهری گنبد در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال، مقابل سایپا به برتری رسید تا پس از هشت هفته طعم پیروزی را بچشد.

به گزارش خبرنگار مهر، از هفته سیزدهم مسابقات والیبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور گرامیداشت ۲۰۰ شهید والیبالیست، شامگاه یکشنبه تیم جواهری گنبد در سالن بدون تماشاگر المپیک این شهرستان، میزبان تیم سایپا تهران بود که با حساب سه بر دو به برتری دست یافت.

تیم جواهری گنبد در ست‌های دوم و سوم با نتیجه مشابه (۲۰-۲۵) پیروز شد و ست‌های اول و چهارم را با نتایج (۲۵-۲۰) و (۲۵-۱۸) واگذار کرد تا کار به ست پنجم کشیده شود و با برتری ۱۵ بر ۱۱ در ست پایانی، دو امتیاز از این دیدار کسب کند.

قضاوت این دیدار را حمید راهجردیان و مهدی نویدی به عنوان داوران اول و دوم و نظارت آن را حسین پورکاشیان بر عهده داشتند و تماشاگران گنبدی به دلیل محرومیت نتوانستند در سالن المپیک حضور داشته باشند.

عظیم جزیده سرمربی جواهری گنبد که در نیم فصل رقابت‌ها چهار بازیکنش را از دست داده بود، در این دیدار تیمش را با ترکیب اولیه اسماعیل مسافر، مصطفی باقری، سخی عیدی، متین تکاور، جواد حکمتی، جمال کنعانی پور و حمید محمدآلق (لیبرو) به میدان فرستاد.

ست اول با برتری ساپیا آغاز شد و این تیم چهار امتیاز پیاپی به دست آورد، در ادامه تیم مهمان با برتری هشت بر سه به استقبال وقت استراحت فنی اول رفت، برتری ساپیا ادامه دار بود و آنها ۱۶ بر ۱۲ از میزبان خود پیش افتادند.
1938237
شاگردان ناصر شهنازی در تیم ساپیا اختلاف امتیاز خود را حفظ کردند و در نهایت ست نخست را با پیروزی ۲۵ بر ۲۰ به پایان رساندند.

ست دوم با کسب نخستین امتیاز توسط جواد حکمتی برای تیم جواهری همراه بود، اما بازیکنان باتجربه ساپیا کم کم بازی را در دست گرفتند و هشت بر چهار از میزبان خود پیش افتادند، درخشش جواد حکمتی چهار امتیاز پیاپی برای گنبدی‌ها به همراه داشت تا امتیازات دو تیم در عدد هشت برابر شود.

بازی در این لحظات پایاپای پیش می رفت و یاران جزیده با برتری ۱۶ بر ۱۵ به وقت استراحت فنی دوم رفتند، سه امتیاز پیاپی برای گنبدی‌ها، سرمربی ساپیا را مجبور به گرفتن وقت استراحت کرد، اما این وقت استراحت در برتری گنبدی‌ها تاثیری نداشت و آنها ۲۲ بر ۱۷ از حریف پیش افتادند و در نهایت با حساب ۲۵ بر ۲۰ پیروز این ست شدند.

ست سوم بسیار نزدیک آغاز شد و سایپا هشت بر هفت جلو افتاد، وقت استراحت فنی دوم با برتری ۱۶ بر ۱۵ جواهری همراه شد و در ادامه میزبان ۲۱ بر ۱۸ از رقیب خود پیش افتاد تا شهنازی درخواست وقت استراحت کند، اما این تیم جواهری گنبد بود که این ست را با برتری ۲۵ بر ۲۰ به پایان رساند.

سه امتیاز پیاپی در آغاز ست چهارم خودروسازان نارنجی پوش را پیش انداخت و آنها در ادامه هشت بر ۶ و ۱۶ بر ۱۲ از میزبان خود پیش افتادند، بازیکنان ساپیا اختلاف امتیاز را افزایش دادند و ۲۰ بر ۱۴ نتیجه را به سود خود کردند تا عظیم جزیده سرمربی جواهری گنبد به چند بازیکن ذخیره خود میدان بدهد و در نهایت این ست با پیروزی ۲۵ بر ۱۸ سایپا به پایان رسید.

گنبدی‌ها در آغاز ست پنجم و پایانی چهار بر دو از مهمان خود پیش افتادند تا شهنازی درخواست وقت استراحت کند، وقت استراحت فنی اول این ست با برتری هشت بر ۶ جواهری همراه شد و در ادامه شاگردان جزیده نتیجه را ۱۰ بر هفت به سود خودشان کردند و اختلاف امتیاز تا پایان بازی حفظ شد تا جواهری گنبد ۱۵ بر ۱۱ این ست را به سود خود به پایان ببرد و پس از هشت هفته پیروز شود.

گفتنی است؛ تیم جواهری گنبد در پایان هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال با کسب چهار پیروزی، ۹ شکست و مجموع ۱۱ امتیاز در مکان دهم جدول باقی ماند.

نماینده گنبد در ادامه رقابت‌های لیگ برتر والیبال و از هفته چهاردهم، یکشنبه ۱۳ دی مهمان تیم قعرنشین گوهرکویر زاهدان خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست