• تاریخ: 2016-10-31
  • شناسه خبر: 21168
  • 301 بازدید

برگزاری مسابقات شتردوانی به صورت فصلی درگلستان/ بندرترکمن میزبان نخستین دوره

ارکین نیوز-رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از برنامه ریزی برای برگزاری فصلی مسابقات شتر دوانی دراستان گلستان خبر داد و گفت: اولین دوره این رقابت ها روز پنجشنبه هفته جاری در مسیر روستای سیجوال تا شهر بندرترکمن برگزار م ...

ارکین نیوز-رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از برنامه ریزی برای برگزاری فصلی مسابقات شتر دوانی دراستان گلستان خبر داد و گفت: اولین دوره این رقابت ها روز پنجشنبه هفته جاری در مسیر روستای سیجوال تا شهر بندرترکمن برگزار می شود.

فرشید استادی کم روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقه در اجرای برنامه های اجلاسیه چهار هزار شهید استان گلستان و بزرگداشت سیزده آبان برگزار می شود.

به گفته وی؛ پیش بینی می شود که این مسابقه با حضور ۲۵ شترسوار از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه در مسافت ۲۲۰۰ متری برگزار گردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ترکمن اضافه کرد که مبلغ ده میلیون ریال برای نفرات برنده جایزه تعیین شده است که به رتبه های اول تا سوم تعلق می گیرد.

وی افزود که این مسابقات از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان و نیز هیات ورزشهای روستایی و عشایری و بخشداری سیجوال برگزار می شود.

به گزارش ایرنا سابقه برگزاری مسابقه شتردوانی را در منطقه نداریم، اما با توجه به این که بندرترکمن و برخی شهرهای اطراف آن در گلستان از مناطق مستعد پرورش شتر است و نیز علاقه مندی برخی مردم به ورزش سوار کاری ، به گفته فرشیدی کم کمیته مسابقات با همکاری تعدادی از حامیان ورزش فعال شده است.

بندرترکمن واقع در شمال غرب گلستان با دارا بودن دشت های وسیع، صحرا و اراضی یکپارچه یکی از سرزمین های مستعد پرورش شتر محسوب شده و هزاران راس شتر در این منطقه مشاهده می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست