• تاریخ: 2015-01-14
  • شناسه خبر: 641
  • 894 بازدید

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری گنبدگاووس در دهه فجر

ارکین نیوز-فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری گنبدکاووس در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد. – محمد حمیدی در بازدید از روند اجرایی ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری گنبدکاووس با اشاره به اهمیت ورزش و نقش موثر آ ...

image92661
ارکین نیوز-فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری گنبدکاووس در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد. –

محمد حمیدی در بازدید از روند اجرایی ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری گنبدکاووس با اشاره به اهمیت ورزش و نقش موثر آن در ارتقای سطح نشاط، شادابی و پویایی مردم اظهار کرد: ورزش اگر از سوی همه مردم جدی گرفته شود و به‎ عنوان یک برنامه روتین روزانه برای همگان تبدیل شود آن‎وقت خواهیم دید که چه تاثیرات شگرفی بر جسم و روان افراد به ‎ویژه جوانان و نوجوانان می‎گذارد.

وی همچنین ورزش را یکی از مهم‎ترین اقدامات پیشگیرانه در برابر آسیب‎های اجتماعی به ‎ویژه اعتیاد دانست و افزود: امروزه بسیاری از معضلات اجتماعی به دلیل عدم ساماندهی مناسب اوقات فراغت و زمان‎های بیکاری جوانان و نوجوانان پدید می‎آید و این مطلب خود نشان می‎دهد که مسئولان باید تمام تلاش خود را معطوف به برنامه‎ریزی و طراحی برنامه‎های شاد و مفرح ورزشی برای این قشر به شدت پراستعداد و البته بسیار آسیب‎پذیر کنند تا ضمن پرورش روح و جسم افراد از بسیاری از معضلات اجتماعی که هزینه‎های گزافی را بر جامعه و دولت تحمیل می‎کند، پیشگیری شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس ظرفیت این شهرستان را در ورزش بالا دانست و خاطرنشان کرد: امروز گنبدکاووس در بسیاری از تیم‎های ملی نماینده دارد که تیم‎های والیبال و فوتبال نمونه‎های بارز آن هستند و این امر نشان دهنده آن است که در فضای بسیار سخت و با وجود امکانات کم شهرستان گنبدکاووس توانسته است چنین جوانان برومند و افتخار‎آفرینی را تربیت کند.

وی افزود: کاملاً واضح و مبرهن است که در صورت توسعه امکانات و فراهم شدن فضای مناسب برای رشد استعدادهای فراوان گنبدکاووس، ورزشکاران و قهرمانان بی‎شماری وارد عرصه‎های ملی خواهند شد.

حمیدی با اشاره به سیاست کلی دولت یازدهم مبنی بر توسعه و رشد ورزش بومی و همگانی گفت: تلاش ما در بدنه اجرایی دولت این است که تا حد امکان فضاهای ورزشی را برای عموم مردم و شهروندان فراهم کنیم و در همین راستا اماکن ورزشی عمومی و قابل استفاده خانواده‎ها و اقشار مختلف را توسعه دهیم که این امر موجب خواهد شد ضمن حرکت تخصصی در استعدادیابی و پرورش ورزشکاران قهرمان، در امر توسعه ورزش همگانی و سلامتی جامعه نیز گام موثری را برداریم.

وی از تلاش فرمانداری گنبد برای تکمیل و بهسازی مجموعه‎ها و اماکن ورزشی نیمه‎تمام، قدیمی و فرسوده خبر داد و اضافه کرد: در مجموعه فرمانداری تلاش ما این است که سالن‎ها، ابنیه قدیمی و یا نیمه‎تمام را در اولویت برنامه‎های عمرانی قرار دهیم تا عموم مردم بتوانند از فضای ورزشی در نزدیک‌تر‌ین مکان به محل زندگی خود بهره‎مند شوند؛ البته این اقدام نیازمند نگاه جدی مسئولان کشوری به شهرستان‎هایی با پتانسیل بالا مثل گنبد دارد زیرا اعتبارات استانی در این حوزه پاسخگوی حجم پروژه‎ها، رشته‎ها و مخاطبان نیست.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره افتتاح و تکمیل چند پروژه ورزشی در دهه فجر امسال اظهار کرد: در دهه فجر امسال بزرگ‌ترین پروژه ورزشی گنبدکاووس یعنی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری این شهرستان افتتاح شده و مورد بهره‎برداری قرار خواهد گرفت.

حمیدی با تاکید بر لزوم بهره‎برداری از بخش‎های قابل استفاده و آماده بهره‎برداری ورزشگاه ۱۵ هزار نفری گنبدکاووس تصریح کرد: صلاح نیست به جهت عدم اتمام تمام فازهای بلند‌مدت این پروژه، مردم از دسترسی و دستیابی به فازهای تکمیل شده این ورزشگاه محروم بمانند لذا در دهه فجر فازهای تکمیل شده که تقریباً بخش اعظمی از پروژه را شامل می‌شود افتتاح خواهد شد و این امر قطعاً به جهت تکمیل بخش‎های مهم پروژه در عملکرد ورزشگاه و خدمات‎دهی به ورزشکاران خللی وارد نخواهد کرد.

وی هزینه‎های صورت گرفته برای ساخت این ورزشگاه را تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برای تکمیل نهایی این پروژه نیازمند مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال دیگر هستیم که امیدواریم هر چه زودتر تامین شود.فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست