• تاریخ: 2016-08-04
  • شناسه خبر: 19750
  • 1,217 بازدید

آشنایی با سه والیبالیست گنبدی اعزامی به المپیک و پارالمپیک ریو

ارکین نیوز-شهرستان گنبدکاووس که از آن به عنوان پایتخت والیبال ایران یاد می شود، سه ورزشکار دراین رشته ورزشی در جمع کاروان اعزامی از ایران به مسابقات المپیک و پارالمپیک ریو دارد. فرهاد قائمی، آرش خرمالی و زهرا دانایی طوس ...

ارکین نیوز-شهرستان گنبدکاووس که از آن به عنوان پایتخت والیبال ایران یاد می شود، سه ورزشکار دراین رشته ورزشی در جمع کاروان اعزامی از ایران به مسابقات المپیک و پارالمپیک ریو دارد.

فرهاد قائمی، آرش خرمالی و زهرا دانایی طوس سه والیبالیست گنبدی هستند که اولی در مسابقات المپیک و دو نفر بعدی در مسابقات پارالمپیک ریو به ترتیب در والیبال نشسته مردان و زنان حضور خواهند داشت.

*** فرهاد قائمی:
فرهاد قائمی متولد ششم شهریور ۱۳۶۸ گنبدکاووس است که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران در رده های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را دارد، او در فصل ۹۰ – ۹۱ با درخشش در تیم هاوش این شهرستان برای اولین بار به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و با درخشش در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن توانست در مسابقات بعدی و مقدماتی لیگ جهانی در ترکیب اصلی تیم ملی باقی بماند.
فرهاد قائمی از نوجوانی به والیبال علاقه مند بود و از سال دوم راهنمایی و به اتفاق چند تن از دوستانش در زمین های خاکی اطراف خانه پدری فعالیت در این رشته ورزشی را آغاز کرد و خیلی زود با تشکیل تیمی در مسابقات آموزشگاهی شرکت و پس از کسب موفقیت هایی، با شرکت در تست تیم باشگاه صنام، به عضویت تیم جوانان این باشگاه درآمد.
درخشش فرهاد درمسابقات آموزشگاهی در ارومیه سبب دعوت او به اردوی تیم ملی نوجوانان شد و با عضویت در این تیم درسال ۲۰۰۷ قهرمان آسیا و جهان شد.
IMG_7094
حضور در تیم باشگاه استقلال، هاوش و جواهری گنبدکاووس و تیمی از بابل و درخشش در این تیم ها سبب شد تا مورد توجه ‘بهروز عطایی’ سرمربی وقت تیم ملی جوانان قرار گیرد و با واسطه این مربی به تیم کاله مازندران بپیوندد و با این تیم قهرمان ایران و آسیا در سال ۹۱ شود.
درخشش فرهاد قائمی درمسابقات مختلف باشگاهی و آسیایی سبب شد تا کارشناسان والیبال قدرت و سرعت سرویس های او را با ‘شیمیزو’ بازیکن ژاپنی مقایسه کرده و از او به عنوان ستاره آینده دار والیبال ایران نام برند.
تیم های پیکان تهران و باریچ اسانس کاشان از دیگر تیم های باشگاهی فرهاد قائمی بودند و با تیم پیکان در فصل ۹۳ موفق به کسب مقام قهرمانی مسابقات لیگ برتر و در فصل ۹۴ به مقام نایب قهرمانی والیبال کشور رسید.
فرهاد قائمی که علاقه خاصی به خانواده، موسیقی، ماشین سواری و اسب سواری دارد در فصل پیش رو نیز با بانک سرمایه که مصطفی کارخانه سرمربی آن است، قرارداد دارد.
قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان درسال ۲۰۰۷، قهرمانی جوانان آسیا درسال ۲۰۰۸، مقام چهارمی لیگ جهانی درسال ۲۰۱۴، مقام ششمی قهرمانی جهان درسال ۲۰۱۴، قهرمانی بازی های آسیایی و در نهایت صعود به المپیک و پایان بخشیدن به حسرت ۵۲ ساله والیبال ایران از مهمترین عناوین فرهاد قائمی بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال ایران است.
فرهاد قائمی همچنین عنوان سومین بازیکن برتر سال ۹۳ و بهترین دریافت کننده قدرتی سال ۹۴ والیبال کشورمان را به انتخاب حدود ۱۰۰ کارشناس والیبال داخلی در نظرسنجی رسمی پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران، در کارنامه افتخارات خود دارد.

*** آرش خرمالی:
آرش خرمالی متولد ۱۳۶۰ روستای نظرچاقلی گنبدکاووس است که از سال ۱۳۸۰ والیبال نشسته را زیر نظر مربیانی چون ‘عبدالجبار دولو’ و در ادامه ‘فرشید عاشوری’ آغاز کرد و در سایه دعای خیر پدر و مادر و حمایت اهالی روستا و دیگر روستاهای اطراف درسال ۱۳۸۴به عضویت تیم ملی والیبال نشسته جوانان درآمد و در ادامه فعالیت خود در این رشته، عضو تیم های ملی امید و بزرگسالان ایران شد.
82175397-70913350
آرش خرمالی به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران موفقیت های زیادی در عرصه های بین المللی و جهانی کسب کرد که کسب مقام قهرمانی جهان درسال ٨۴ کشور بوسنی، مقام قهرمانی جهان ٢٠١٠ گوانگ ژو، مقام قهرمانی بازی های آسیایی ٢٠١۴ اینچئون کره جنوبی و مقام قهرمانی جهان در انجی چین در سال ٢٠١۵ ازجمله افتخارات این والیبالیست گنبدی تیم ملی است.
آرش خرمالی در مسابقات باشگاهی ایران نیز با تیم ذوب آهن اصفهان به مقام قهرمانی چهار دوره سوپر لیگ والیبال نشسته ایران دست یافته است.

*** زهرا دانایی طوس:
زهرا دانایی طوس بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران متولد سال ۱۳۶۳ و پنج سال است که در این تیم عضویت دارد.
او توانست با تلاش و پشتکار همه اعضای تیم ملی بانوان، سهمیه حضور درمسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را درمسابقات پارآسیایی کره جنوبی به دست آورد.
82175397-70913351
وی امیدوار است با توجه به مشاوره های فنی بسیار خوبی که از سوی کادر فنی تیم ملی به بازیکنان داده می شود، و با روحیه جنگندگی بازیکنان تیم ملی، این تیم برای نخستین بار در مسابقات پارالمپیک ریو، یکی از سه مدال خوش رنگ پارالمپیک را در این رشته برای هموطنان خود به ارمغان بیاورند.
نایب قهرمانی مسابقات لیگ باشگاهای آسیا در سال ۹۰، نایب قهرمانی مسابقات آسیا و اقیانوسیه در سال ۹۳ و نایب قهرمانی مسابقات پارآسیایی اینچئون در سال ۹۳ و کسب سهمیه المپیک از مهمترین افتخارات زهرا دانایی طوس بازیکن ارزنده تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران است.
گفتنی است تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان ۱۰ شهریور عازم ریو دو ژانیرو در برزیل خواهد شد تا با تیم های چین، آمریکا و رواندا در یک گروه به رقابت بپردازد.
به گفته ابراهیم غفاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس، استان گلستان پنج بازیکن در مسابقات المپیک و پارالمپیک ریو دارد که سه ورزشکار اعزامی به این رویداد بزگ ورزشی از گنبدکاووس هستند.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست