• تاریخ: 2016-07-18
  • شناسه خبر: 19393
  • 610 بازدید

کارگران و نیروی انسانی بخش تولید هدف توطئه موادمخدر دشمنان قرار دارند

ارکین نیوز- الیاس هیوه‌چی چهارمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا اظهار کرد: اگر امروز به یک وضعیت مطلوب در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد رسیده‌ایم نتیجه تلاش صادقانه و خالصانه همه دست‌ا ...

ارکین نیوز- الیاس هیوه‌چی چهارمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق قلا اظهار کرد: اگر امروز به یک وضعیت مطلوب در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد رسیده‌ایم نتیجه تلاش صادقانه و خالصانه همه دست‌اندرکاران امر است، البته این موفقیت‌ها نباید مسوولان را از ادامه راه غافل کند،چرا که هنوز کارهای بزرگی مانده است که باید انجام دهیم.

فرماندار شهرستان آق‌قلا با بیان اینکه هیچ خانواده‌ای از گزند اعتیاد در امان نیست، تصریح کرد: متاسفانه با تغییر سبک زندگی، بی‌تفاوتی نسبت به فرزندان در خانواده‌ها بیشتر شده است، در حالی که تجدد و مدرن بودن به معنی آزاد گذاشتن فرزندان نیست و این شیوه مدرن شدن هیچ دستاوردی نخواهد داشت.

وی با تاکید بر افزایش اقدامات پیشگیرانه و آگاه‌سازی خانواده‌ها و جوانان نسبت به خطرات اعتیاد، گفت: باید واقعیت‌ها را گفت تا خانواده‌‌ها گمان نکنند که هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند، بلکه باید همواره مراقب باشند تا به دام اعتیاد نیفتند.

هیوه‌چی بر شناسایی علل گرایش جوانان به مواد مخدر تاکید کرد و گفت: مراکز علمی و تحقیقاتی باید در این زمینه کار کنند تا نسبت به مقابله با گرایش جوانان به مواد مخدر برنامه داشته باشیم، چرا که تنها مقابله با عرضه و تقاضا کافی نیست.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آق‌قلا، طرح پایش اعتیاد در واحدهای تولیدی و جامعه کارگری را اقدام ارزشمندی دانست و گفت: نتایج این طرح نشان داد که برخلاف آنچه تصور می‌شود اعتیاد مخصوص بیکاران نیست و کارگران و نیروی انسانی بخش تولید نیز هدف دشمنان قرار دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان، دانشجویان و دانش آموزان را هدف قرار داده‌اند، ادامه داد: باید برای آگاهی‌سازی و پیشگیری از ابتلای این دو قشر به مصرف مواد مخدر تلاش جدی‌تری صورت گیرد و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نیز نسبت به شناسایی مکان‌ها و مسیرهایی که برای دانش آموزان و دانشجویان خطرناک است و احتمال حضور توزیع کنندگان مواد مخدر و معتادان زیاد است، اقدام و آنها را به مقامات امنیتی و انتظامی معرفی کنند.

هیوه‌چی با بیان اینکه متاسفانه گسترش دامنه مصرف موادمخدر در جامعه امروزی به حدی است که حتی قشر تحصیل کرده را نیز به سمت خود کشانده است، افزود: لازم است با فرهنگ‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه اقدام کرد و راه‌های نفوذ و گسترش مواد مخدر در جامعه را سد کنیم.

وی آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی، برگزاری همایش‌ها و سمینارها و کلاس‌های آموزشی، به خصوص ارائه آموزش‌های لازم در مدارس، دانشگاه‌ها و غیره و همچنین لزوم شناسایی نقاط آسیب‌پذیر از مهمترین مباحث در راستای مقابله با مواد مخدر دانست.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست