• تاریخ: 2016-11-28
  • شناسه خبر: 21527
  • 563 بازدید

وقوع زلزله ۲٫۵ ریشتری در آق قلا

ارکین نیوز- زمین لرزه ای به بزرگی ۲٫۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شامگاه یکشنبه شهرستان آق قلا واقع در شمال استان گلستان را تکان داد. به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک د ...

ارکین نیوز- زمین لرزه ای به بزرگی ۲٫۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شامگاه یکشنبه شهرستان آق قلا واقع در شمال استان گلستان را تکان داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت۲۲و ۱۷دقیقه یکشنبه شب در عمق ۱۵کیلومتری زمین رخ داد.
این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۶٫۹۵۹درجه شمالی و ۵۴٫۴۹۸جه شرقی ثبت شده است.

مرکز وقوع زمین لرزه در ۷کیلومتری شهر آق قلا، ۱۵ کیلومتری گرگان و ۲۲کیلومتری انبار الوم اعلام شد.

گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه خفیف دریافت نشده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان پیش از این گفته بود در سال های اخیر افزون بر ۹۵۰ زمین لرزه در مناطق گوناگون این استان رخ داده است.
قاسمعلی مقدم تایید کرد که علاوه بر انجام نشدن مطالعات کافی برای شناسایی دقیق گسل ها؛ در حوزه آگاهی بخشی به مردم و توجه به ساخت و سازها و تجهیز دستگاههای امداد و نجات گلستان نیز اقدام کافی انجام نشده است.

استان مرزی گلستان یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۳۰ نقطه شهری و حدود یکهزار و ۱۰۰روستا سکونت دارند.

شهرستان آق قلا با جمعیتی در حدود ۱۰۹هزار نفر، یکهزار و ۷۶۳کیلومترمربع وسعت دارد و معادل ۶/۸ درصد از مساحت استان را شامل می شود و بسیاری از ساکنان آن را هموطنان ترکمن تشکیل می‌دهند.

آق‌قلا در شمال گلستان و در کنار رودخانه گرگانرود با داشتن آثار تاریخی، گل‌فشان‌های دیدنی و صنایع دستی همچون قالی و پشتی ترکمن از مناطق گردشگرپذیر این استان است.

شهرستان مرزی آق قلا در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال گرگان قرار دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست