• تاریخ: 2015-02-14
  • شناسه خبر: 1644
  • 687 بازدید

هنرمندان برجسته کشور مهمان ترکمن صحرا می شوند

ارکین نیوز-رضا امیرخانی، حبیب احمد زاده، محمد حسین جعفریان، مصطفی رحمان دوست، محمدرضا شهیدی فرد و محمد حسین قدمی در قالب کاروان های «سرزمین برادری» آخر این هفته مهمان اهل سنت کشور از جمله گلستان می شوند. سید سلیم غفوری د ...

thumb-sarzaminbaradari-d1eadc5bc9c009b0796bf0a4b98788f6
ارکین نیوز-رضا امیرخانی، حبیب احمد زاده، محمد حسین جعفریان، مصطفی رحمان دوست، محمدرضا شهیدی فرد و محمد حسین قدمی در قالب کاروان های «سرزمین برادری» آخر این هفته مهمان اهل سنت کشور از جمله گلستان می شوند.

سید سلیم غفوری دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده گفت: چهره های برجسته علمی، هنری و ورزشی کشور در قالب کاروان های سرزمین برادری روزهای ۲۹ بهمن الی ۳ اسفندماه مهمان اهل سنت استان های «سیستان و بلوچستان»، «کردستان» و «گلستان» هستند.

غفوری ضمن اعلام اسامی برخی از هنرمندان مشارکت کننده در این حرکت، افزود: اسامی اعلام شده تنها برخی از اعضاء کاروان های «سرزمین برادری» است و اسامی چهره های برجسته ای که در این حرکت ملی حضور دارند به مرور در هفته جاری اعلام خواهد شد.

دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده پیش از این نیز در تبیین اهداف این حرکت ملی گفته بود: برای مخاطبان بین المللی، نمایاندن فضای برادری میان اهل سنت و اهل تشیع در ایران مطرح است. برای فضای داخل هم، پررنگ کردن نگاه و رویکرد میان¬فرهنگی در تعاملات شیعیان و اهل سنت و دوری از تعصبات نابجا و اصلاح تصویر ذهنی طرفین از یکدیگر –که بعضادر رسانه ها به طور نادرست و معوجی ارائه می شود- مد نظر قرار گرفته است.

کاروان «ایران، سرزمین برادری» در روزهای پایانی بهمن ماه به سه استان گلستان (مناطق شرقی استان)، کردستان و سیستان وبلوچستان سفر می کند. «دیدار رودررو با مردم»، «گفت وگو با علما، نخبگان و هنرمندان مؤثر سه استان کردستان، گلستان و سیستان وبلوچستان»، «تجلیل از فعالان عرصۀ وحدت» و… برخی از برنامه های این سفر سه روزه را تشکیل می دهد.
قابوس نامه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست