• تاریخ: 2016-01-09
  • شناسه خبر: 12976
  • 432 بازدید

همزیستی اقوام متفاوت، بهترین ظرفیت گردشگری گنبدکاووس است

ارکین نیوز – محمد حمیدی روز پنجشنبه در همایش گلستان مقصد گردشگری افزود: صنایع دستی اقوام مختلف منطقه بویژه ترکمن ها که عمده ترین قوم ساکن در این شهرستان هستند جایگاه ویژه در کشور دارد و فرش ترکمن از مقبولیت و اشتها ...

ارکین نیوز – محمد حمیدی روز پنجشنبه در همایش گلستان مقصد گردشگری افزود: صنایع دستی اقوام مختلف منطقه بویژه ترکمن ها که عمده ترین قوم ساکن در این شهرستان هستند جایگاه ویژه در کشور دارد و فرش ترکمن از مقبولیت و اشتهار بین المللی برخوردار است.
وی خطاب به مدیران دفاتر خدماتی و آژانس های مسافرتی مناطق مختلف کشور که در این همایش حضور داشتند گفت: جاذبه های فرهنگی و سنتی متعلق به اقوام مختلف منطقه از جمله غذاهای سنتی و محلی، پوشاک و آلاچیق به عنوان مسکن سنتی ترکمن ها در کنار ظرفیت های طبیعی و تاریخی منطقه، غنای ویژه ای به گنبدکاووس در زمینه گردشگری بخشیده است.
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از امامزاده یحیی بن زید، شهر تاریخی جرجان، برج قابوس که به عنوان بلندترین بنای آجری جهان به ثبت جهانی رسیده و نیز دیوار تاریخی جرجان به عنوان بخشی از آثار تاریخی و مذهبی شهرستان گنبدکاووس نام برد که می تواند برای گردشگران مناطق مختلف جذاب باشد.
همایش گلستان مقصد گردشگری باهدف توسعه گردشگری داخلی، معرفی جاذبه های گردشگری استان، آشنایی با دیدگاه های مسئولان استان و شناسایی نیازهای مجریان تورهای داخلی با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مدیران دفاتر خدماتی و آژانس های مسافرتی کشور، معاونین استانداری گلستان و برخی مدیران کل و نیز فرمانداران و شهرداران مناطق مختلف استان برگزار شد.
در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از توانمندی های استان گلستان در زمینه های مختلف از جمله قالی و قالیچه ترکمن، صنایع دستی شامل زیورآلات، سوزندوزی، پوشاک سنتی اقوام مختلف ساکن در گلستان، منبت و صنایع دستی چوبی و غذاهای سنتی و محلی استان گلستان به نمایش گذاشته شده است.
افتتاح یگان حفاظت میراث فرهنگی شرق استان گلستان در گنبدکاووس و آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه محوطه برج قابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان در گنبدکاووس که در قالب چند طرح از جمله احداث نمازخانه، دو سالن آمفی تئاتر، غرفه های تجاری برای عرضه صنایع دستی و سرویس بهداشتی اجرا می شود، از دیگر برنامه های این همایش اعلام شده است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست