• تاریخ: 2017-01-02
  • شناسه خبر: 21890
  • 601 بازدید

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور: تنوع قومیتی ایران یکی از ظرفیت های مهم گردشگری است

ارکین نیوز-معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اقوام مختلف پل ارتباطی ما با دنیای بزرگ‌تری هستند و تنوع قومیتی ایران یکی از ظرفیت های مهم گردشگری است. به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی رحمانی موحد شامگ ...

ارکین نیوز-معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اقوام مختلف پل ارتباطی ما با دنیای بزرگ‌تری هستند و تنوع قومیتی ایران یکی از ظرفیت های مهم گردشگری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی رحمانی موحد شامگاه یکشنبه در آئین اختتامیه دهمین جشواره بین ‌المللی اقوام ایران در گرگان، اظهار کرد: هر کدام از ویژگی‌های قومی و فرهنگی بخشی از هویت ایرانی بودن است و تفاوت در قومیت‌ها موجب می شود تا ما به دنیای بزرگتری پیوند بخوریم.

رحمانی موحد تاکید کرد: اقوام مختلف از ظرفیت‌های شایسته و دست نخورده‌ای برخوردار هستند که می‌تواند در هویت ملی نقش داشته باشد.

وی تصریح کرد: فرهنگ و هویت بومی ایران در مواجه با مدرنیسم و مدرن گرایی تغییرات کمتری داشته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به نقش این تنوع قومی در گردشگری کشور اشاره کرد و افزود: یکی از مبنایی‌ترین ویژگی گردشگری ایران تنوع قومی و فرهنگی است.

رحمانی موحد گفت: شاید کمتر کشوری را بتوان مثال زد که در یک سفر از گوشه‌ای از آن به گوشه‌ای دیگر شاهد طیف وسیعی از موسیقی، پوشاک، غذا و آداب و رسوم مختلف باشیم.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌های خاص در ایران باید مبنای تصمیم گیری‌های حوزه کارشناسی باشد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: یکی از ویژگی‌های گردشگری ایران ظرفیت بالای توسعه گردشگری اقوام در ایران است.

رحمانی موحد با بیان اینکه ایران رنگین کمان اقوام مختلف است، افزود: باید در تلاش باشیم گردشگری اقوام ایرانی را به بهترین شکل تببین کنیم.

وی در پایان با اشاره به دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام که در گلستان برگزار شده است، تصریح کرد: استمرار این رویداد با خلق فرصت‌های مختلفی همراه بوده و روستاها جای خود را در این جشنواره پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، از آن جایی که معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مطالب خود را از روی نوشته و با سرعت می‌خواند، نوشتن با دقت و سریع توسط خبرنگاران را با مشکل رو به رو کرده بود، از طرفی با توجه به شلوغی و صدای ناموزون میکروفن امکان ضبط صحبت‌های وی ممکن نبود. به همین خاطر تعدادی از خبرنگاران به مسئولین برگزار کننده جشنواره برای تهیه متن صحبت های موحد مراجعه کردند اما با مخالفت برگزار کنندگان جشنواره رو به رو شدند و آن ها تاکید داشتند خروجی متن را از سایت میراث فرهنگی بردارید.

با توجه به برخی موارد، گویا گزارش های تولید شده و اختصاصی خبرگزاری مهر گلستان از این جشنواره به مذاق مسئولین استانی خوش نیامده است.

در کنار تمامی ضعف هایی‌که به دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام وارد است این مسئله نیز باید اضافه شود که در ساده‌ترین نوع همکاری با خبرنگار یک رسانه کشوری هم کوتاهی شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست