• تاریخ: 2016-08-08
  • شناسه خبر: 19838
  • 504 بازدید

مدیرکل ارشاد گلستان:هنر رسانه در بخش تحلیل و تفسیر مسائل نمود پیدا می‌کند

ارکین نیوز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: هنر رسانه در بخش تحلیل و تفسیر مسائل نمود پیدا می‌کند. حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت دیشب در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در مکان تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، هنر ...

ارکین نیوز-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: هنر رسانه در بخش تحلیل و تفسیر مسائل نمود پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت دیشب در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در مکان تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، هنر رسانه را در بخش تحلیل و تفسیر عنوان کرد و گفت: در خبرگزاری‎ها بیشتر به نقل خبر توجه می‎شود تا تجزیه و تحلیل رویدادها در حالیکه هنر رسانه عمدتأ در بخش تحلیل و تفسیر است که این امر به مؤلفه‎های زیادی نیاز دارد.

رسانه‎ها از لحاظ کمیت روند رو به رشدی داشتند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ظرفیت، نقش و کارکرد رسانه را در چهار محور عنوان کرد و گفت: رسانه در ایجاد تقویت و تثبیت جامعه، ایجاد توسعه و همدلی، ایجاد و توسعه نشاط متوازن و متعادل و نظارت اجتماعی می‎تواند نقش مهمی ایفا کند.

فضیلت ادامه داد: پیش نیاز استفاده از ظرفیت‎های رسانه آموزش مستمر از بدو شروع خدمت، تبدیل آموزش به مهارت، نیاز به حمایت،هدایت و نظارت و نیاز به نقد و ارزیابی مستمر است.

وی با بیان اینکه حرکت رسانه رویه رشد خوبی داشته است، خاطرنشان کرد: در سال‎های اخیر تکثیر و تکثر خوبی در رسانه به لحاظ کمیتی وجود داشت و در حوزه کمیت تا حدودی موفق عمل کردیم اما در توسعه رسانه دچار کاستی و ضعف هستیم چرا که بیشتر توجه در فعالیت رسانه‎ای به دانش رسانه است و توجه کمتری به مهارت رسانه داریم و از آنجایی که مهارت در حوزه رسانه کم است نقد تبدیل به تخریب می‎شود.

این مدیر مسؤول مهارت واکاوی در رسانه‌ها را کم دانست و گفت: مهارت پرداختن به علت‎ها در رسانه کم است و به ارتباط به عنوان یک مهارت کمتر فکر می‎کنیم و از سویی از مهارت خوب سؤال کردن تا حدودی کم برخوردار هستیم.

خبر خوش برای جامعه رسانه‎ای گلستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ادامه بزرگداشت روز خبرنگار حامل یک خبر خوش برای جامعه رسانه‎ای در استان بود.

فضیلت در این رابطه گفت: برای اولین بار بعد از چند دهه جامعه خبری گلستان به عضویت صندوق ملی حمایت از خبرنگاران درآمد و این اتفاق به عنوان ایجاد زیرساختی برای حمایت از جامعه رسانه ای را باید به فال نیک گرفت.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست