• تاریخ: 2015-02-23
  • شناسه خبر: 1882
  • 1,085 بازدید

فرماندار شهرستان آق قلا: راه و روش خوانندگی استاد دردی طریک به آیندگان انتقال یابد

ارکین نیوز-الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا به همراه قجری معاون فرماندار،قرنجیک شهردار ،موحد رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان،جمعی از اعضای شورای اسلامی شهرآق قلا و خبرنگاران شهرستانی به دیدار خلیفه استاد دردی طریک رفت ...

1424671384_img_2964
ارکین نیوز-الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا به همراه قجری معاون فرماندار،قرنجیک شهردار ،موحد رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان،جمعی از اعضای شورای اسلامی شهرآق قلا و خبرنگاران شهرستانی به دیدار خلیفه استاد دردی طریک رفتند..

در این دیدار فرماندار شهرستان آق قلاگفت:موسیقی می‌تواند در عرصه انتقال مفاهیم ارزشی و اسلامی نقش بسیار موثری ایفا کندولی به آن توجه ویژه ای تا حالا نشده است.

وی افزود:شیوه استاد دردی طریک بخشی نامدار ترکمن وآق قلا بایستی مکتوب گردد تا آیندگان وجوانان از آن استفاده کرده وماندگار گردد.

هیوه چی برگزاری کلاس مختومقلی خوانی را یک ضرورت فرهنگی دانست واضافه کرد: تدوین کتابنامه مختومقلی در فصل های مختلف و تشویق جوانان و نوجوانان جهت استفاده و شرکت در این کلاس ها ، می تواند نقش بسزایی در آشنایی نسل جوان با فرهنگ سنتی و اسلامی منطقه شود.

وی در بخشی از سخنان خود به صنایع دستی و فرهنگ بومی ترکمن اشاره کرد و به اداره ارشاد یادآورشد:اگر می خواهیم شهرستان را به دیگر نقاط کشور معرفی کنیم ،باید از فرهنگ بومی منطقه مثلا بانصب آلاچیق و اسب ترکمن استفاده کرده تا مسافرین به آمدن به شهر راغب شوند.

در این دیدار استاد دردی طریک ضمن تشکر از حضور مسئولین شهرستانی گفت: توجه و حمایت فرمانداری ، مجموعه شهرداری و اعضای شورای شهر و به ویژه متولیان بخش فرهنگ در شهرستان ، شایسته تقدیر و دلگرم کننده است
1424670260_img_2989
1424670268_img_2969

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست